Top Baneris

Kokį fasadą rinktis renovacijai – ventiliuojamą ar tinkuotą? (2)

2023 kovo 17 d.
Renovuotas namas Klaipėdoje
Pasidalykite straipsniu

Nutarus renovuoti daugiabutį, reikia apsispręsti, kokią fasadų šiltinimo sistemą rinktis. Statybininkai dažnai siūlo ventiliuojamą fasadą, kurio montavimas nėra toks priklausomas nuo oro sąlygų kaip tradicinio tinkuoto fasado. „Caparol“ techninis vadovas Edvardas Labakojis įspėja, kad esant šalčiams fasadų šiltinimo darbai neturėtų būti vykdomi, nesvarbu, ar tai ventiliuojamas, ar tinkuotas fasadas.

Žiema – netinkamas metas šiltinti fasadus

„Reikėtų apšiltinti fasadus, kol oro temperatūra naktį nenusileidžia iki +5 °C. Žinoma, kartais pasitaiko ankstyvų šalnų, o darbus užbaigti reikia. Tinkuojamam fasadui tokiais atvejais naudojami specialūs, greičiau drėgname ore džiūstantys produktai, tokie kaip serija „Caparol Sprinter“.

Klaidingai manoma, kad ventiliuojamą fasadą galima montuoti ištisus metus – metalinės ir plastikinės detalės dirbant šaltyje tampa trapesnės, todėl skilinėja arba net lūžta ir nebeatlieka savo funkcijų. Sumokama didesnė kaina, o problemos išlenda vėliau, todėl jas sudėtinga susieti su montavimo metu padarytomis klaidomis“, – sakė E. Labakojis.

Svarbus veiksnys – saulės šviesa

Šiltinant fasadus dažniausiai vertinamas rodiklis – šilumos varža. Renovuojant senus namus, reikėtų įvertinti ir dar vieną veiksnį. Apšiltinus namo sienas, langai atsiduria 20–45 cm nišose. Dėl to per juos į patalpas patenka mažiau natūralios saulės šviesos ir suvartojama daugiau elektros energijos patalpoms apšviesti. „Kuo storesnė šiltinimo sistema, tuo šis efektas yra didesnis. Ventiliuojami fasadai užima daugiau vietos, nes juose paprastai naudojama mineralinė vata, be to, reikia palikti oro tarpą tarp apdailos plokštės ir šiltinimo medžiagos“, – sakė „Caparol“ techninis vadovas. 

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Paulius

    2023-03-21, 8:59  

    Visi tie tinkuoti pastatai po kelių metų žali ir dėmėti.

  • nuomonė

    2023-03-19, 8:33  

    Pastebėjau,kad į akriliniu tinku tinkuotus fasadus greitai įsimeta žalia augmenija .Matyt, reikia tinkuoti mineraliniu arba silikoniniu tinku.

Rekomenduojami video