Top Baneris

Knygos „Architektūrinės ir urbanistinės idėjos Šiauliuose“ pristatymas

2019 vasario 12 d.
„Architektūrinės ir Urbanistinės idėjos Šiauliuose“
Knygos autorius – architektas, profesorius Algis Vyšniūnas, idėjos autorė ir projekto kuratorė – LAS Šiaulių skyriaus valdybos pirmininkė architektė Rūta Stuopelienė.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyrius pristato ilgai brandintą idėją – savo pastangomis išleistą knygą „Architektūrinės ir Urbanistinės idėjos Šiauliuose“. Knyga apima apie šešiasdešimties metų laikotarpį ir atspindi Šiaulių miesto vystymosi procesus architektų akimis.

Kodėl knyga apie architektūrines ir urbanistines idėjas Šiauliuose? Ar jų buvo, tų idėjų per pastaruosius dvidešimt aštuonerius, o gal per keturiasdešimt ar septyniasdešimt metų? O jeigu buvo, ko jos vertos? Ar įmanoma atsakyti į šiuos klausimus? Knyga iš dalies duoda atsakymus į šiuos klausimus, nes „akmeninės biblijos“ taip pat yra vaizduotės produktas, tik dažnai patenka į primityvaus utilitarumo ir tiesmukiško pragmatizmo pinkles.

Ši knyga skirta pagerbti visus architektus, kurie dirbo, gyveno ir kūrė Šiauliuose.

Prie knygos leidybos, renkant informacinę medžiagą, prisidėjo Šiaulių miesto architektai ir Lietuvos architektai, atskirais laikotarpiais dirbę Šiauliuose. Knygos autorius – architektas, profesorius Algis Vyšniūnas, idėjos autorė ir projekto kuratorė – LAS Šiaulių skyriaus valdybos pirmininkė architektė Rūta Stuopelienė.

Projekto pagrindinis rėmėjas – Kultūros rėmimo fondas.

Knyga bus pristatyta Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vasario 20 d., trečiadienį, 17 val.

Lietuvos architektų sąjungos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video