Top Baneris

Knyga, skirta pramonės architektūrai tarpukario Lietuvoje, šiandien pristatoma Kaune

2016 gegužės 2 d.
dr. Marija Drėmaitė
dr. Marija Drėmaitė
Pasidalykite straipsniu

Dizaino savaitę istoriniuose „Pienocentro“ rūmuose šiandien pradės VU Istorijos fakulteto istorikė dr. Marija Drėmaitė su vieša paskata apie modernizaciją ir pramonės architektūrą tarpukario Lietuvoje. Renginio pradžia šiandien 18 val.

Architektūros istorikė, išleidusi monografiją „Progreso meteoras. Modernizacija ir pramonės architektūra Lietuvoje 1918–1940 m.“, pristatys Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 metų) pramonės architektūrą. Paskaitoje dalyvaus VDU MF Menotyros katedros lektorė dr. Jūratė Tutlytė ir KTU Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro (AUTC) vadovas dr. Vaidas Petrulis.

Dr. M. Drėmaitės monografija atskleidžia šalies modernizavimo istoriją ir skatina smalsumą: ką galime sužinoti apie visuomenę, tirdami jos sukurtą fizinę aplinką bei pastatus ir kaip galime suprasti pastatus bei aplinką, tyrinėdami tą visuomenę, kurioje šie objektai funkcionavo?

Knyga „Progreso meteoras. Modernizacija ir pramonės architektūra Lietuvoje 1918–1940 m.“ išleista bendradarbiaujant su VU. Knygos leidybą finansavo Lietuvos mokslo taryba, išleido leidykla „Lapas“.

Knygos „Progreso meteoras. Modernizacija ir pramonės architektūra Lietuvoje 1920–1940 m.“ ištraukas rasite čia.

Renginys nemokamas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video