Top Baneris

Knyga apie Kauno architektūrą bus pristatyta miesto gyventojams

2015 kovo 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Kovo 6 dieną, penktadienį, 18 valandą, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus galerijoje visa autorių ir sudarytojų komanda pristatys leidinį „Kaunas 1918–2015. Architektūros gidas“. Savo įžvalgomis apie Kauno architektūrą ir jos įdomybes dalinsis Julija Reklaitė, Jolita Kančienė, Giedrė Jankevičiūtė, Vaidas Petrulis, Marija Drėmaitė, Almantas Bružas ir Rūta Leitanaitė.

Pirmąkart Kauno architektūros gidas buvo pristatytas vasario mėnesį vykusioje Vilniaus knygų mugėje. Tuomet viena leidinio sudarytojų Jolita Kančienė pasakojo, jog „Kauno tarpukario periodas unikalus tuo, kad jis buvo masinis. Vyko masinės statybos, per dvidešimt metų Kaunas pakeitė savo architektūrinį įvaizdį, gyvenimo stilių ir būdą. Iš Rusijos carinės provincijos, gubernijos centro ir karinės tvirtovės jis tapo europiniu miestu. Juokais net ironizuojama, kad jis tapo „mažuoju Paryžiumi“. Ir tai įvyko labai sunkiomis ir neišsivysčiusios ekonomikos sąlygomis, kuomet trūko ir statybinių medžiagų, ir statybos technologijų.“ Istorikė teigė, jog šis pirmąkart išleistas Kauno architektūros gidas labiausiai yra reikalingas patiems kauniečiams, kad jie, susipažinę su unikalia miesto architektūrą, pajustų savivertę, pilietinį sąmoningumą, kitaip pamatytų gyvenamą aplinką, suprastų, kad ji yra vertybė. „Kaunas pastatytas patriotinio pakilimo ir entuziazmo dėka“, – sakė J. Kančienė ir susirinkusius pakvietė skaitant leidinį iš naujo pamilti Kauną.

Architektūros kritikas Almantas Bružas pristatyme teigė, leidinio „Kaunas 1918–2015. Architektūros gidas“ vertę esant tai, jog jame organiškai pereinama nuo tarpukario iki šiuolaikinės architektūros: „Džiaugiuosi, kad skirtingiems autoriams pavyko sukurti vientisą gidą. Jis galėtų būti suvokiamas ir kaip tam tikras šiuolaikinės architektūros reabilitacijos leidinys, nes greta tarpukario šedevrų yra ir šiuolaikiniai architektūros objektai, kurie formuoja šiuolaikinio miesto veidą ir yra svarbūs.“

Pasak leidyklos „Lapas“ atstovų, vos pasirodžiusį Kauno architektūros gidą jau galima vadinti metų architektūros bestseleriu – jo tiražas sparčiai senka, tad po pristatymo Kaune bus ieškoma galimybių tiražą pakartoti, kad leidinį galėtų įsigyti visi besidomintieji Kauno architektūra.

 

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video