Top Baneris

Klaipėdos uoste ruošiamasi naujo keleivių terminalo statyboms

2023 rugsėjo 14 d.
Screenshot 2023 09 14 at 11.09.57
„Altitudės“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

AB „Smiltynės perkėla“ pasirašė statybų sutartį su tarptautinio viešo konkurso nugalėtoju UAB „Infes“ dėl Naujosios perkėlos viešųjų erdvių bei keleivių stoties rekonstrukcijos. Viešosios erdvės ir keleivių stotis bus rekonstruotos už 13,89 mln. Eur be PVM.

„Šios sutartys yra strateginis žingsnis projekto įgyvendinimo kelyje. Projektas startuos dar šiais metais ir planuojama jį užbaigti jau 2025 metų antroje pusėje. Tai tikrai trumpas laiko tarpas rekonstrukcijai, kurios metu bus sutvarkyta virš 20 tūkst. m2 teritorijos bei rekonstruota apie 2,5 tūkst. m2 keleivių stotis, pasiektas A klasės energinis naudingumas.

Itin svarbus teritorijos sutvarkymo elementas – naujai kuriamos viešosios erdvės. Kuršių marių krantinėje formuojamos rekreacinės salos su lauko terasomis, želdiniais, skirtingo intensyvumo apšvietimu, infrastruktūra dviratininkams“, – sako bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Čiakas.

Tvarkant teritoriją taip pat bus užtikrintas priėjimas prie Kuršių marių ir kuriamos Klaipėdos miesto rekreacinės erdvės. Taip pat bus įrengta 83 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, keleivių laukimo salė, bilietų kasa ir kavinė su terasa į Kuršių nerijos kraštovaizdį.

Projekto architektai: studija „Altitudės“ – Gerda Antanaitytė, Andrius Laurinaitis ir Aurimas Baužys.

Screenshot 2023 09 14 at 11.10.03
„Altitudės“ vizualizacija

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video