Top Baneris

Klaipėdoje įrengtos keturios naujos vaikų žaidimo aikštelės

2023 gegužės 11 d.
juros g. 2 1
Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos mieste daugiau dėmesio saugiam vaikų užimtumui. Baigtos įrengti dar keturios naujos vaikų žaidimų aikštelės, praneša savivaldybė pranešime žiniasklaidai. Saugumo standartus atitinkančios žaidimų aikštelės įrengtos Jūros g. 2, Kalnupės g. 2, Baltijos pr. 65/67, Vingio g. 15 ir yra tinkamos visų amžių vaikams.

Didelės, po 200 kv. m, vaikų žaidimo aikštelės daugiabučių namų kiemuose Baltijos pr. 67 ir Vingio g. 15 padalytos į dvi dalis, atskiriant mažesnių ir didesnių vaikų veiklos zonas. Naujos vaikų žaidimo aikštelės ne tik įtrauks mažuosius į kūrybines veiklas, skatinančias aktyvią veiklą lauke, bet ir pagyvins bendrą daugiabučių namų kiemų vaizdą.

Aikštelėse įrengti daugiafunkciniai veiklos bokštai, sūpynės, suktukai, balansinės sūpynės, mažieji veiklos bokštai, laipynės, guminiai rutuliai ir kubai. Šalia žaidimo aikštelių, kur įprastai būriuojasi mažieji klaipėdiečiai ir jų tėveliai, taip pat įrengti mažosios architektūros elementai – suoliukai, šiukšliadėžės ir stendai.

Vaikų žaidimo aikštelių įrenginiai yra pritaikyti ir neįgaliųjų poreikiams. Švytuoklinė sūpynė, vadinama „gandro lizdu“, suktukas ir ant įrenginių esantys lavinamieji elementai lavina vaikų kūrybiškumą, padeda ugdyti motoriką. Visose aikštelėse yra minkšta, smūgį silpninanti guminė danga.

Kasmet Klaipėdos miesto savivaldybė įrengia 2–5 naujas vaikų žaidimo aikšteles.  Naujos, higienos normų reikalavimus atitinkančios vaikų žaidimo aikštelės įrengiamos vietoj senųjų aikštelių, kitose viešosiose miesto erdvėse ir daugiabučių namų kiemuose.  

Kasmetinei vaikų žaidimų aikštelių priežiūrai, naujų aikštelių įrengimui, netinkamų naudoti įrenginių pašalinimui iš kiemų ir sporto aikštelių pagerinimui šiemet suplanuota skirti 248 tūkst. Eurų. Tačiau didėjant naujai įrengtų aikštelių skaičiui, didėja ir lėšų poreikis aikštelių priežiūrai ir įrenginių remontui, mat  pastebima, kad didžiąją remonto darbų dalį sudaro netinkamas įrenginių eksploatavimas, laužomų tvorų, informacinių stendų atstatymas. Klaipėdos miesto savivaldybė, kasmet besirūpinanti saugiu vaikų užimtumu viešosiose vietose, primena, kad žaidimų aikštelėse, kuriose paklota minkšta danga, galima vaikščioti tik su lengva sportine avalyne.

Primenama, kad, norint įrengti vaikų žaidimų aikštelę, reikia pateikti prašymą Savivaldybei (prašymus galima pristatyti į Liepų g. 11, 116 kab.  arba atsiųsti el. paštu info@klaipeda.lt). Savivaldybė prašymus išnagrinės ir, jei siūloma vieta naujai vaikų žaidimo aikštelei įrengti atitiks numatytus kriterijus, tuomet pasiūlyta vieta bus įtraukta į kitų metų sąrašą svarstymui dėl naujos vaikų žaidimo aikštelės įrengimo.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video