Top Baneris

Klaipėdiečiams pristatytos viešosios bibliotekos rekonstrukcijos idėjos

2017 balandžio 3 d.
Klaipėdos savivaldybės vizual.
Klaipėdos savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos mieste po kelerių metų turėtų būti atnaujintas savivaldybei priklausantis viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ filialo pastatas. Projektuotojai savivaldybei pristatė pirmuosius savo siūlymus.

Savivaldybėje vykusiame viešame pristatyme projekto rengėjai visuomenei svarstyti pateikė du architektūrinių sprendinių variantus.

Savivaldybė, įgyvendindama Europos Sąjungos fondo ir iš savivaldybės biudžeto lėšų finansuojamą projektą, siekia, kad atnaujintas pastatas būtų ne tik šiuolaikiškas, patogus, funkcionalus, bet ir įsilietų į bendrą aplinkos vaizdą. Dar vienas savivaldybės lūkestis – kuo mažesni bibliotekos pastato išlaikymo kaštai.

Po rekonstrukcijos bibliotekos pastate bus įrengtas liftas neįgaliesiems, atskira vaikų erdvė, taip pat bus sukurtos sąlygos bendruomenės susibūrimams organizuoti.

Projektuotojai – įmonė „Urbon Design“ – išklausė savivaldybės specialistų pastabas – jas turės įvertinti ir į jas atsižvelgti. Pritarus projektui po pataisų visuomenė bus kviečiama į pristatymą.

Vieną iš pasiūlytų sprendinių – fachverkinę puošybą – savivaldybės specialistai atmetė dėl jo išskirtinumo, teigdami, kad tokio stiliaus pastatas nederės prie senos sovietmečio statybos daugiabučių namų aplinkos.

Po rekonstrukcijos buvusios bibliotekos filialo plotas turėtų padidėti perpus: nuo 400 kvadratinių metrų iki 800, pirmajame aukšte kaip ir anksčiau turėtų išlikti biblioteka, antrajame turėtų įsikurti nauji bendruomenės namai. Trečiajame pastato aukšte planuojamos administracinės patalpos. Numatoma statybos darbų pabaiga – 2020 metai.

Numatoma projekto vertė – 1,4 mln. eurų: iš jų savivaldybės lėšos – 211 tūkst. eurų, likusi dalis – ES fondo lėšos (1,198 mln. eurų).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video