Top Baneris

KGCG gamyklos pastatas: neūkiškas, ramus, suderintas

2023 birželio 19 d.
DVI KG hq ©Norbert Tukaj 1403 e1687420098795Tik SA
Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lina Svaldenienė

Objektas: KGCG gamykla ir administracinis korpusas

Metai: 2022

Architektai: Aurimas Daunoravičius, Ugnė Petrevičiūtė

Interjero dizainas: „Dvi Design“

Projektuodamas „KG Constructions Group“ pastatą, architektas siekė sujungti gamybinę ir administracinę dalis į vieną bendrą tūrinę kompoziciją. Taip pabrėžtas pastato vientisumas tiek eksterjere, tiek interjere, o jungiančiąja erdve tapęs atrijus pareikalavo daugiausia interjero kūrėjų išmonės ir iš tiesų tapo stikline pastato širdimi. Apie pastato eksterjero sprendinius galite perskaityti „Statybos ir architektūros“ spalio mėnesio žurnale.

Neūkiškas KGCG gamyklos gamybinis pastatas

„Įprastai tokiuose pastatuose administracinė dalis tampa pagrindiniu akcentu – joje panaudojami įmantresni architektūriniai sprendimai, brangesnės medžiagos, todėl ji kontrastuoja su utilitarios architektūros gamybiniais korpusais, kurių parametrus nulemia technologiniai reikalavimai: nustatyto dydžio kolonų tarpatramis, reikalingas patalpų plotas, gamybinės įrangos išdėstymas“, – pasakoja projekto architektūrinės dalies vadovas Aurimas Daunoravičius. Rengiant „KG Constructions“ pastato projektą siekta, kad šios dalys sudarytų darnų ansamblį, turintį aiškiai išreikštų bendrų bruožų: ramų, iš keleto pilkų atspalvių sudarytą fasadų spalvinį sprendimą, vienodo modulio stiklinių paviršių skaidymą, tarpusavyje suderintas abiejų pastato dalių proporcijas.

Poilsis tarp smilgų

Netikėtu atradimu A. Daunoravičiui tapo šalia pastato esanti pelkė, o pradėjus jos kasimo darbus atsivėrė vaizdas į neįprastą gamtovaizdį – žemumoje augančias aukštas smilgas, besisupančias vėjo gūsiuose. Šioje sklypo dalyje turėjusi būti pastato pagalbinėms funkcijoms skirta zona tapo darbuotojų poilsio vieta, leidžiančia išnaudoti gamtos teikiamus pranašumus: papildomai suprojektuotas takas, suoliukai, krepšinio aikštelė.

„Pastato administracinėje dalyje užsakovo pageidavimu įrengta sporto salė, ko gero, yra įprastas šiuolaikinių biurų pastatų atributas, tačiau papildoma galimybė iš jos išeiti į atvirą terasą ir pasimankštinti gryname ore suteikia šiai laisvalaikio zonai kur kas daugiau funkcionalumo. Be to, iš terasos atsiveria puiki Riešės upelio slėnio panorama su idilišku tolumoje stūksančios Riešės Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčios vaizdu“, – atkreipia dėmesį architektas. Siekiant pabrėžti terasos ir aplinkos erdvės vientisumą, turėklams panaudotas ypač skaidrus stiklas, optiškai tarsi ištirpstantis tarp fasado sistemos statramsčių, leidžiantis be jokių trukdžių mėgautis panorama.

Idėjų semiasi iš įmonės veiklos

Biurų pastato vidaus erdvėse, kaip ir pastato eksterjere, daugiausia dera natūralios, tikros medžiagos: stiklas, betonas, pilkos metalo konstrukcijos, nerūdijantysis plienas, natūralus medis. Parenkant medžiagas, paviršius, detales, siekta išlaikyti harmoningą balansą tarp elementų, sudėlioti akcentus reikiamose vietose.

Kad vidaus erdvės netaptų monotoniškos, kai kuriose, gal net šiek tiek netikėtose vietose, atsirado ryškiai raudonos spalvos akcentų – tai subtili aliuzija į pastato šeimininkų UAB „KG Constructions“ logotipą. Interjerą kūrusios studijos „Dvi design“ dizainerė Laura Dabravalskytė pasakoja, kad idėjų interjerui juodvi su kolege visada stengiasi ieškoti įmonės veikloje. „Šį kartą pasirinkome plėtoti tris pagrindines kryptis: gamybos žaliavą, resursų tausojimą, vidinę darbuotojų gerovę bei komfortą“, – sako pašnekovė.

Pagrindiniai dekoratyviniai elementai biure atspindi žaliavą. Tarkime, smėlis (viena sudedamųjų stiklo dalių) arba aliuminis, pažvelgus iš arčiau, yra sudaryti iš netvarkingos sekos mažų, į apskritimą panašių formų. Sienų ir lubų akustinių plokščių raštas – lyg žvilgsnis į kasdien naudojamas gamybos medžiagas pro mikroskopą. Panašių elementų atsiranda ir kitose interjero detalėse, tokiose kaip veidrodžiai, baldai, ant vitrinų klijuojamos plėvelės.

Verslo puoselėjama resursų tausojimo vertybė atskleista interjerui pasirenkant tvarias medžiagas. Pastato viduje dominuoja natūralaus medžio tekstūra, akmuo. Kiliminė danga atkartoja nepaliestos gamtos, natūralių uolėtų kraštovaizdžių grožį. „Tokiu būdu mes saikingai į biurą įvedėme ir gamtos elementus“, – sako dizainerė.

„Daug dėmesio skyrėme ir pačiam darbuotojui bei jo gerovei. Ergonomiškos darbo vietos suprojektuotos šviesios ir patogios. Visame biure naudojami reguliuojamo aukščio stalai, tad kūno gerove galima rūpintis ir darbe. Papildomai numatyta keletas poilsio zonų, kavos erdvė, sporto salė ir kitos būtiniausios patalpos, reikalingos funkcionaliai biuro veiklai“, – apibendrina L. Dabravalskytė.

Užsakovo poreikiai ir dizainerių sumanymai

Išgryninti interjero konceptą ir susitarti dėl vizijos, anot „Dvi design“ atstovės, yra pagrindinis interjero dizainerių uždavinys bet kokiame projekte. „Kai nelieka didelių nesutarimų, kuria linkme judame, idėjos įsigyvendina palaipsniui, – pasakoja dizainerė. – Šiame projekte didelių ir labai išskirtinių poreikių nebuvo, tad aiški vizija leido lengvai komunikuoti tarpusavyje ir judėti pirmyn.“

Labiausiai išsiskiriantis ir daugiausia darbo pareikalavęs interjero elementas yra atrijus, jungiąs du pastato korpusus ir gamyklą. „Tai begales rakursų turinti erdvė, tarsi stiklinė pastato širdis, visiems atvira ir visus jungianti tilteliais. Natūralu, kad šioje zonoje ir yra daugiausia detalių bei sudėtingų sprendinių: akustinės plokštės su konkrečiai joms kurtu perforacijos raštu, stiklinis liftas nerūdijančiojo plieno apdaila, išskirtinis kabantis šviestuvas, pakopos, nuo kurių galima stebėti gamybos procesus, augalai“, – vardija L. Dabravalskytė.

Šiandien interjeruose taip populiarius augalus „Dvi design“ renkasi labai atsargiai. Dažnu atveju tai būna nemaža investicija, o tinkamai prižiūrėti gyvus, natūralius augalus būtinos žinios. Dėl šios priežasties dizainerės pastaruoju metu dažniau siūlo stabilizuotus arba labai aukštos kokybės dirbtinius augalus. KGCG biuras – ne išimtis, juolab kad už lango čia apstu gamtos vaizdų, tad žalumos gausa pačiame biure nėra tokia jau didelė būtinybė.

‎‎

Kai kiekybėje pasitvirtina ir kokybė

Viena lyderiaujančių baldų ir interjero sprendimų įmonių „Vadasiga“, įgyvendindama „KG Construction Group“ biuro projektą, pasitelkė partnerius iš 8 pasaulio šalių ir Lietuvos. „Esame subūrę kolektyvą profesionalų, kurie mūsų klientams skiria išskirtinį dėmesį nuo pirminio konsultavimo iki galutinio įgyvendinimo. Užtikriname, kad kiekvienas projektas būtų baigtas remiantis aukščiausiais standartais“, – sako įmonės įkūrėjas Vaclovas Daukintis.

Įmonė prisidėjo prie baldų, akustinių ir dekoratyvių sienų ir lubų plokščių, atrijaus sienų plokščių tiekimo – iš viso daugiau kaip 120 skirtingų gaminių. Baldų gamyboje naudotos įvairios medžiagos: faneruotos MDF plokštės, „HPL Compact“, medžio masyvas, aliuminis, dažytas plienas, taip pat švediškos A2-s1, d0 akustinės apdailos plokštės, faneruoti ąžuolo lukštu sienų ir lubų skydai. Lubose sumontuota segmentinė faneruotų skydų konstrukcija su LED apšvietimu.

Efektyviam biurui reikalinga šiuolaikinė atmosfera ir ją kuriantys baldų sprendiniai. Įmonė šiam tikslui parinko visų darbo vietų, tiek darbuotojų, tiek vadovų, stalus, kurie sumontuoti elektra reguliuojamo aukščio. Darbo kėdės parinktos su aliuminio baze ir reguliuojamais 3D porankiais, kurios „Vadasiga“ užsakymu buvo pagamintos bendradarbiaujant su Italijos gamintojais.

Vadasiga logo

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video