Top Baneris

KGCG kraustosi į naujas patalpas: Molėtų plente tarsi sostinės verslo rajone (1)

2022 lapkričio 9 d.
KGCG gamykla naujos patalposTik SA
Aurimo Daunoravičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Objektas: KGCG gamykla ir administracinis korpusas

Metai: 2021–2022

Projekto vadovas, projekto architektūrinės dalies vadovas: Aurimas Daunoravičius

Projekto architektai: Aurimas Daunoravičius, Ugnė Petrevičiūtė

Generalinis rangovas: UAB „Conresta“

Interjero autoriai: „DVI Design“

Vilniaus rajone, maždaug 15 kilometrų nuo miesto centro, per pusantrų metų iškilo moderni „KG Constructions Group“ (KGCG) gamykla ir administracinis korpusas. Sėkmingų Lietuvos verslo grupių užsakomi pastatai tiek savo suplanavimu, tiek įrengimu atliepia pasaulines tendencijas, kur ypatingas dėmesys kreipiamas į verslo poreikius ir darbuotojų patogumą. Naujoji aliuminio ir stiklo fasadais blizganti statybinių medžiagų gamintojos būstinė – ne išimtis.

Solidžiai atrodanti gamykla

KGCG, pastatų fasadinių stiklo ir aliuminio konstrukcijų projektavimo, gamybos, transportavimo ir montavimo lyderė, pernai atidariusi naujus biurus Jungtinėje Karalystėje ir Šveicarijoje, dar prieš porą metų priėmė pribrendusį sprendimą plėsti gamybą ir perkelti administraciją į naujas, modernias patalpas.

Naujasis pastatas tinkamai reprezentuos KGCG įvaizdį. „Daug investavome į pastato architektūrą dėl reprezentacijos, tai nėra vien gamybai skirtas objektas. Gamybai skirta pastato dalis atkartoja administracinės dalies architektūrą“, – pasakoja grupės vadovas Linas Karžinauskas. Komplekse biuro dalis nuo gamybos patalpų atskirta stiklu, taigi darbuotojai galės vieni kitus matyti.

4 3
Aurimo Daunoravičiaus nuotr.

Užsakant pastato projektą, norėta įgyvendinti funkcinę programą: įrengti numatytą darbo vietų skaičių, efektyviai išdėstyti gamybinę įrangą, sukurti patogius vidaus logistinius ryšius. KGCG architektui davė daug kūrybinės laisvės, tik pageidavo, kad pastato architektūrinė raiška atspindėtų įmonės pagrindines vertybes – veržlumą, skaidrumą, natūralumą, draugiškumą aplinkai.

Nors įmonė gamina fasadinius elementus ir galimybės pasireikšti pastato fasaduose buvo faktiškai neribotos, bendru užsakovo ir architekto sutarimu pasirinktos kelios aukštos kokybės ir puikių šiluminių savybių, tačiau santūrios išvaizdos fasadinės sistemos. Jos leido išlaikyti skirtingų pastato dalių fasadų tarpusavio ryšį ir vientisumą.

Patrauklesnės darbo vietos

Šiuolaikinių biurų planai paklūsta uždaro arba atviro darbo koncepcijai, kur dera individualiosios ir bendrosios erdvės ir itin vertinamas darbuotojų komfortas. Komforto sąvoka čia apima ir triukšmo lygį, ir optimalų erdvių apšvietimą bei mikroklimatą, valdomus automatizuotomis pastato sistemomis. Taigi biurai skiriasi daugiau dėl pasirenkamų medžiagų bei statybininkų profesionalumo. Biuras, gamybos erdvės ir poilsio zonos kuria teigiamas patirtis ir tampa ne tik įvaizdžio dalimi, bet ir masalu naujiems talentams pritraukti.

Gamykloje įrengta sporto aikštelė
Aurimo Daunoravičiaus nuotr.

Darbuotojų poilsiui ir patogumui naujame objekte įrengtas sporto aikštynas, kur bus teniso kortai ir krepšinio aikštelė, sporto salė, daug poilsio zonų, valgyklos, persirengimo kambariai. „Ypač geros sąlygos bus meistrams. Jų patalpos nors ir kitoje vietoje, bet tiek interjeru, tiek įrengimu identiškos biuro darbuotojų patalpoms. Mūsų grupėje yra labai daug jaunų žmonių, matančių, kad jų draugai, dirbantys miesto centre, gali eiti į įmonės sporto salę ar valgyklą. Mes taip pat kuriame konkurencingą darbo aplinką“, – aiškina vadovas.

Darbuotojai į naujas patalpas galutinai persikels rudens pabaigoje. „Iš senosios gamyklos persikels beveik visa administracija. Dalis darbuotojų mielai persikelia, kitus, atvykstančius iš kitos miesto pusės, turbūt reikės paskatinti. Iš viso čia bus 400 darbuotojų – 200 administracijos ir 200 darbininkų“, – skaičiuoja L. Karžinauskas.

8 1
Aurimo Daunoravičiaus nuotr.

Antroji, už pirmąją Parapijoniškėse dvigubai didesnė įmonės gamykla leis atsisakyti darbo dviem pamainomis, taip tikimasi tiek didesnio efektyvumo, tiek geresnės motyvacijos. Darbo laiko neskaičiuos tik robotai ir įrenginiai. Ceche darbuosis 3 robotai, kurie pjauna, gręžia ir frezuoja profilius. Paruošti profiliai keliauja į surinkimo linijas, kurių gamybinėse patalpose suprojektuotos aštuonios. „Manau, kad šiandien mūsų gamykla didžiausia ir naujausia Šiaurės Europoje, tokių resursų tikrai nėra kelių tūkstančių kilometrų spinduliu“, – teigia L. Karžinauskas.

Estetiška ir tvari architektūra

Gamybinio ir administracinio pastato projektas siekia patenkinti estetiškos architektūros ir tvarios statybos bei eksploatavimo reikalavimus. Projektuojant bei statant buvo ieškoma galimybių tausoti energiją: pastatas yra A+ klasės energinio naudingumo.

A+ energinio naudingumo klasę leido pasiekti gerų šiluminių savybių fasadinės sistemos ir tradiciškai tokio tipo pastatuose naudojamos sumuštinio tipo daugiasluoksnės plokštės. Stogai apšiltinti poliuretano (PIR) izoliacinėmis plokštėmis. Siekiant kiek įmanoma padidinti pastato efektyvumą ir kartu sumažinti jo poveikį aplinkai, ant pastato stogo numatyta įrengti 500 kW galios saulės elektrinę su galimybe energiją iš karto panaudoti gamybos reikmėms, nepatiriant nuostolių dėl perdavimo. Saulės kolektoriai turėtų sugeneruoti tiek elektros energijos, jog jos užteks padengti nuo 80 iki 100 proc. gamyboje naudojamos elektros energijos.

9
10
Aurimo Daunoravičiaus nuotr.

Statinys pastatytas iš surenkamųjų gelžbetonio konstrukcijų. Perdangoms naudotos surenkamosios kiaurymėtosios gelžbetonio plokštės ant „Deltabeam“ sijų, o stogo konstrukcijoms – profiliuotas paklotas ant metalinių sijų. Gamybinę pastato dalį taip pat sudaro gelžbetonio kolonos ir sienos, o perdangoms naudotos gelžbetonio plokštės guli ant metalinių santvarų. Stogo konstrukcija – metalinių santvarų tinklas su metalinio profiliuoto pakloto denginiu.

Didžiąją dalį savo gaminamos produkcijos KGCG eksportuoja į Skandinavijos šalis, todėl šių šalių kultūroms būdingi estetiniai principai atspindėti ir jos pagrindinės būstinės pastato architektūriniuose sprendiniuose. Pagrindinė pastato kompozicinė ašis ir jungiamasis elementas yra atrijus – atvira erdvė ties pagrindiniu pastato įėjimu. Ji tarsi fiziškai išreikštas skaidrumo elementas jungia visas pastato dalis – gamybinę dalį (simboline prasme – veržlumą) kairėje ir dešinėje atrijaus pusėse esančius administracinių patalpų blokus (simboliškai – natūralumą ir draugiškumą aplinkai), užtikrindama funkcinius ir vizualinius ryšius tarp jų.

5 1
Aurimo Daunoravičiaus nuotr.

Techniniu aspektu ši pastato dalis ypatinga tuo, kad jos išorinėms atitvaroms panaudoti didelio gabarito (6 m aukščio) stiklo paketai, leidžiantys vizualiai tarytum ištrinti ribas tarp pastato vidaus ir išorės bei atrijaus ir gamybinio cecho. Atrijuje esančios tiltelių, lifto ir laiptų konstrukcijos aptaisytos nerūdijančiojo plieno lakštais, savo veidrodiniais paviršiais optiškai užmaskuojančiais konstrukcijų tikruosius dydžius ir suteikiančiais papildomo lengvumo įspūdį.

‎‎

7 1

Statant šią modernią „KG Constructions Group“ gamyklą ir administracinį pastatą panaudotos naujausios „Schüco“ aliuminio langų, durų ir fasadų bei stogų sistemos. Gamykloje instaliuotas ir visas įmanomas naujausias bei moderniausias šiai dienai Schüco staklynas. Jo pasididžiavimas – analogų rinkoje neturintis unikalus automatizuotas profilių apdirbimo centras Schüco AS 100, kuris net visą pamainą gali dirbti visiškai autonomiškai be jokio operatoriaus įsikišimo.

Schueco Logo Black

‎‎

Gamybinis KG Constructions Group pastatas suprojektuotas taip, kad būtų įgyvendintos pagrindinės jo funkcijos: abiejose pastato korpusuose dirbs maždaug keturi šimtai žmonių, veiks aštuonios surinkimo linijos ir trys robotai. Statant šį objektą buvo panadota daug metalo konstrukcijų: metalines sijas ir santvaras ,KGC “ projektui pagamino ir sumontavo UAB ,,ALDEVA”. Stogo konstruktyvui įmonė pagamino ir sumontavo apie 395 tonas santvarų. Darbų apimtis nuo gamybos pradžios iki montažo pabaigos užtruko šešias savaites. 

Logo Aldeva

‎‎

Pastatų fasadinių konstrukcijų projektuotoja ir gamintoja „KG Constructions Group“ dar 2020-aisiais priėmė pribrendusį sprendimą plėsti gamybą ir perkelti administraciją į naujas, modernias patalpas.

Naujame pastate, reprezentuojančiame skaidrumą, natūralumą ir draugiškumą aplinkai, sumontuota 360 kv. m. ištisinių stoglangių, keliolika vienetinių stoglangių dūmams išleisti ir keli išlipimo liukai. Tai – UAB „Keraplast“ indėlis į šią gamyklą.

Projekto vystytojas daug investavo į pastato architektūrą: tai ne tik gamybai, bet ir reprezentacijai skirtas objektas. Per švieslangius į gamyklą patenka daug natūralios šviesos, tai lemia didesnį darbuotojų komfortą. Per šviesos takus šviesos gali patekti net tris kartus daugiau nei pro tokio pat dydžio sienoje esančius langus.

„Švieslangių šviesa gali prasiskverbti į bet kurią vietą, o didelio ploto patalpose tai gali būti vienintelė galimybė apšviesti patalpas dienos šviesa. Be to, toks apšvietimas neerzina, suteikia jaukumo, tausoja sveikatą, aplinką ir, žinoma, taupo elektrą“, – pažymėjo Ugnė Stadnikė, UAB „Keraplast“ pardavimų ir marketingo atstovė dukterinėje Suomijos koncerno „Kera Group“ įmonėje.

 Bendrovės meistrams objekte teko dirbti itin žvarbų ir snieguotą gruodžio mėnesį. „Toks jau mūsų kraštas. Kita vertus, dėl to gaminame stoglangių konstrukcijas, tinkamas atšiauriausiomis klimato sąlygomis“, – pabrėžė U. Stadnikė. Pasirinkus puikias šilumines savybes turinčias statybines medžiagas, pastate pavyko pasiekti A+ energinę klasę.

Apie UAB „Keraplast“. Esame Suomijos koncerno „Kera Group“ dukterinė įmonė bei pirmieji dūmų ir šilumos šalinimo liukų gamintojai Baltijos šalyse. Koncernas sėkmingai veikia nuo 1971 m. ir yra vienas iš stoglangių gamintojų lyderių Europoje.

Keraplast Lt logoslogan
kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Tinka

    2022-11-10, 20:44  

    Na, šaunuoliai. Ir Vilniaus priemiesčiai gražėja, ir darbuotojams gerrsnės sąlygos.

Rekomenduojami video