„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“: kai kūryba keičia aplinką

„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“: kai kūryba keičia aplinką

kad 160803 00
Organizatorių nuotr.

Liepos 30-ąją Kauno rotušės aikštėje startavęs projektas „Keliaujančios architektūros dirbtuvės: Kvadratu“ baigė savo kelionę. Aplankiusios penkis Lietuvos miestelius, architektų ir menininkų – tyrėjų, grafikos dizainerių, muzikos technologijų – komandos nuveiktus darbus įamžino videofilme ir knygoje. Visų komandų tikslas buvo kartu su miestelio gyventojais, ypač vaikais ir jaunimu, sukurti architektūrinių, meninių objektų, kurie papildytų miestelių viešąsias erdves.

Šių metų kelionių simboliu tapo daugiau nei pusę tonos sveriantis šešių metrų aukščio „kultūrinis inkilas“, sukurtas iš medžio masyvo ir vidaus nuotekų surinkimo vamzdžių. Pirmosios kūrybines dirbtuvės įvyko Griškabūdyje, vėliau jos tesėsi Antanave, Kaltanėnuose, Zibaluose ir Naujajame Obelyne.

„Keliaujančių dirbtuvių formatas yra geras jau vien tuo, kad į geografinius kultūros pakraščius atneša geros kokybės „kultūrinių žaidimų“, skatinančių suprasti kūrybines bendruomenės galias. Tai – tas gerasis įvykių eksportas, galintis įkvėpti mažų miestelių žmones nesijausti mažais“, – dirbtuvių pradžioje pasakojo architektas Linas Tuleikis.

Popierinę „Keliaujančių architektūros dirbtuvių: Kvadratu“ knygą galima pavartyti miestelių bibliotekose ar bendruomenių namuose, o kas ten nenuvažiuos – ČIA.

„Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ filmas, pristatytas aplankytuose miesteliuose, taip pat čia:

Filmo autorius – Mikas Zabulionis
Muziką paruošė: Arnas Mikalkėnas ir Marius Giedra
Savo balsus filmui „paskolino“ dirbtuvių savanoriai

Temos: „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“, „kultūrinis inkilas“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai