Top Baneris

Kauno NT rinkoje – teigiami pokyčiai

2016 sausio 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto specialistai teigia, jog 2016-ieji Kauno miestui bus išskirtiniai. Auganti būsto paklausa, sudaromų sandorių skaičius signalizuoja apie didėjančią gyventojų perkamąją galią, taip pat – ir apie būsto rinkos suaktyvėjimą.

Bendrovės „YIT Kausta“ generalinio direktoriaus Kęstučio Vanago teigimu, nekilnojamojo turto rinkoje Kaune pastebima svarbių pokyčių. Dar visai neseniai daugiausia buvo siūloma ekonominės klasės butų. Tuo tarpu prestižinės klasės naujos statybos būstų pirmuosius tris 2015 metų ketvirčius apskritai beveik nebuvo. Dabar situacija keičiasi, o jai įtakos turi augančios kauniečių pajamos, kylanti perkamoji galia ir dėl jos atsirandanti prestižinės klasės butų paklausa.

Pokyčius rinkoje taip pat iliustruoja ir Kauno miesto savivaldybės išduodamų statybos leidimų skaičius. Palyginti su 2014-aisiais, pernai šis skaičius išaugo 8,4 proc. (nuo 1080 iki 1171).

Auga kauniečių pajamos

„Visam Kauno regionui būstų kainų augimas yra teigiamas rodiklis, nes rodo padidėjusią gyventojų perkamąją galią bei padidėjusią nekilnojamojo turto paklausą. Sprendžiant pagal išduotų statybų leidimų skaičių, galima konstatuoti, jog darbai mieste pradeda virti pilnu tempu“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

„Į miesto biudžetą surinkta 7,7 mln. eurų daugiau nei planuota. Geresnis gyventojų pajamų mokesčio surenkamumas rodo, jog Kaune daugėja darbo vietų ir kyla darbo užmokestis. Natūralu, jog didėja ir kauniečių perkamoji galia. Tikiu, jog NT projektų vystytojai tikrai patenkins kylančią paklausą“, – pabrėžė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Perka ir vilniečiai

K. Vanago teigimu, nekilnojamasis turtas Kaune vis labiau traukia smulkiųjų investuotojų dėmesį. Jie renkasi būstą ne gyvenimui, bet investicijai, ir ieško nedidelio ploto butų centre ir aplink jį.

„Butus investicijai Kaune dėl greitesnio atsiperkamumo renkasi ne tik kauniečiai, bet ir sostinės gyventojai. Tad galima tikėtis, kad susidomėjimas naujos statybos būstais kaip investicija šiemet gali ūgtelėti dar labiau“, – sakė K. Vanagas.

Plėtra neišvengiama

„Mūsų įžvalgomis, ir toliau vyks NT plėtra Kauno mikrorajonuose, tačiau sujudimas bus ir miesto centrinėje dalyje. Čia įžvelgiama vis daugiau privalumų gyventi. Artimiausiais metais centrinėje miesto dalyje planuojami keli stambūs projektai, kurie bus pritaikyti gyvenamajai statybai. Tad drąsiai galime sakyti, kad miesto centrinė dalis artimiausiu metu turi labai geras perspektyvas ir tendencijas“, – tvirtino bendrovės „Ober–Haus“ Kauno biuro vadovas Saulius Umbrasas.

Anot jo, Kauno mieste jaučiamas naujos statybos daugiabučių namų stygius, tad, tikėtina, kad artimiausiu metu mieste prasidės daugiau statybų būtent gyvenamojo NT sektoriuje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video