Top Baneris

Kauno biurų rinką papildys naujų standartų pastatas

2016 gruodžio 6 d.
„SIRIN Development“ vizual.
„SIRIN Development“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto plėtotojai plečia aukštos klasės biurų rinkos žemėlapį. Iki šiol A klasės biurus daugiausia statę sostinėje, plėtotojai atsigręžė ir į Kauną. Panašu, kad įžvalgesni verslininkai neprašaus – rinkos analitikai mato atsigaunančią laikinosios sostinės nekilnojamojo turto rinką ir teigia, kad čia verslo įmonės jau nori įsikurti aukštesnės klasės biuruose.

Plėtros sąlygos palankios

Nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ duomenimis, palyginti su ankstesniais metais Kauno biurų rinka atsigauna, o šiam procesui įtaką padarė ir didėjantis nuomininkų poreikis, ir augančios bei naujai į rinką ateinančios kompanijos.

„Nekilnojamojo turto plėtotojai jau patikėjo šio miesto rinkos galimybėmis ir ryžosi investuoti. Todėl Kaune prasideda aukštos klasės biurų pastatų miesto centre statybos. Investuoti nusiteikę ne tik patyrę rinkos žaidėjai, bet ir įmonės, neradusios Kauno mieste išsinuomoti sau tinkamų patalpų“, – teigė bendrovės „Newsec“ atstovė Kaune Jurgita Šilaikytė.

Anot ekspertės, šiuo metu Kauno biurų rinkoje nėra veikiančio aukštą biurų klasę atitinkančio pastato, kokių netrūksta Vilniuje. Todėl natūralu, kad šiame segmente Kaune konkurencija mažiausia ir plėtoti aukštos klasės biurų pastatus yra labai paranku.

Pastebima, kad Kaune, kaip ir Vilniuje, įmonės siekia sukurti jaukią, sveiką darbo aplinką savo darbuotojams ir padaryti sėkmingos įmonės įspūdį savo partneriams bei klientams.

„Dabar Kaune dauguma bendrovių yra įsikūrusios biurams nepritaikytuose pastatuose, be tokiai erdvei būtinos infrastruktūros. Dažnai nėra galimybės plėstis tame pat pastate ar net aukšte. Tai labai elementarūs kiekvienos įmonės poreikiai, todėl naujai plėtojami projektai orientuojami taip, kad atitiktų tokius nuomininkų lūkesčius“, – situaciją analizavo „Newsec“ atstovė J. Šilaikytė.

Kaune šiuo metu atgimimas jaučiamas ne tik biurų segmente. Per pastaruosius dvejus metus rinkoje atsirado nemažai sandėlių ir prekybos paskirties projektų, taip pat aktyviau plėtojami ir gyvenamosios paskirties projektai.

„Vis dėlto vertinant biurų rinką, šių patalpų nuomos kaina pastaruoju metu palengva kilo į viršų. Tam įtakos turėjo ir augančios statybos sąnaudos, ir aukštesni reikalavimai biurų patalpoms įrengti. Per ateinančius dvejus metus Kaune tikrai fiksuosime dar didesnį biurų nuomos kainos augimą, nes naujai plėtojami projektai kokybe ir techniniais parametrais niekuo nenusileidžia tokiems Vilniaus A klasės biurų pastatams“, – sakė J. Šilaikytė.

verslo centras river hall 1

Ploto daug, komforto – mažai

Anot nekilnojamojo turto ekspertų, šiuo metu naujų biurų pastatų projektų Kaune imasi įžvalgiausieji. Tarp jų – ir nekilnojamojo turto plėtros kompanija „SIRIN Development“, jau pasirengusi pradėti išskirtinio A klasės biurų pastato statybas. Pastatas A klasei bus priskiriamas ne tik pagal lokacijos vietą, bet ir energinį efektyvumą, komfortą. Praeivių žvilgsnius trauks ir aukštos klasės architektūros išraiška.

Naują pastatą planuojama pastatyti iki 2017 metų pabaigos. Investuotojai jau pakrikštijo verslo centrą „River Hall“ vardu – tai aliuzija į šalia tekančią upę.

Naują biurų pastatą, kurį statys kompanija SIRIN, laikinosios sostinės Jonavos gatvėje suprojektavęs architektas Gintautas Natkevičius nesistebi, kad šiuo metu Kaune yra suaktyvėjusi šios paskirties centrų plėtra.

„Esu matęs statistiką: Kaunas turi tikrai daug biurų patalpų ploto, bet tai yra žemos klasės biurai, įsprausti kažkur Laisvės alėjos prieigose, palėpėse ar įrengti senuose ankštuose butuose, taigi nepritaikomi didesnėms įmonėms, nederantys su energijos sprendimais. Atėjo laikas pasiūlyti kitokias patalpas. Žmonės nori gražiau sėdėti, mažiau mokėti, privažiuoti su automobiliu, ir visi tie poreikiai išjudino rinką“, – komentavo architektas.

verslo centras river hall 5

Išvardijo daug privalumų

G. Natkevičius tiksliai įvardijo savo projektuoto biuro išskirtinumą: „Jonavos gatvė – ne centras, bet ji labai patogiai pasiekiama – lengvai, be spūsčių įvažiuojama ir išvažiuojama. Ir ta vieta yra visiškai šalia senamiesčio, jis be problemų pasiekiamas pėsčiomis, pavyzdžiui, sugalvojus, kad pavalgyti norisi būtent ten.“

Darbuotojai pro langus irgi matys senamiestį, taip pat – Neries ir Nemuno santaką, Vilijampolę ir Šilainių šlaitus.

Potencialūs biurų pastato naudotojai turėtų įvertinti automobilių vietų gausą. Vietos jiems statyti suplanuotos ne tik po pakeltu pirmu pastato aukštu, bet ir gretimoje irgi G. Natkevičiaus biuro projektuoto prekybos centro „Prisma“ aikštelėje.

„Aikštele galima sėkmingai dalytis dėl to, kad prekybos centrai dirba kitu režimu nei biurai: srautai čia išauga kaip tik tada, kai biuruose darbas baigiamas. Savaitgaliais, kai prekybos centrai sulaukia daugiau pirkėjų, biurai išvis nedirba. Išeina, man atrodo, graži simbiozė“, – sakė G. Natkevičius.

Erdviame sklype architektui neprireikė piešti dangų siekiančio pastato. Virš automobilių aikštelės iškils tik keturių aukštų statinys. Norint, kad pastatas neatrodytų masyvus, o biurai turėtų kuo daugiau natūralios šviesos, vientisas jo tūris sudalytas savotiškais įspaudimais. Žvelgiant iš šono atrodo, kad tai galerijomis sujungti keturi korpusai. Pastatas suprojektuotas rūpinantis, kad nuomininkams būtų galima pasiūlyti ir ekonomišką 200 kv. metrų, ir keliskart didesnį plotą.

Girtis inžineriniais sprendimais moderniuose verslo pastatuose, G. Natkevičiaus nuomone, nerimta. „Tai tas pat, kaip girtis, kad turi dvi akis ir nosį. Efektyvus šildymas, vėsinimas, kokybiškas apšvietimas – tai savaime privalomi dalykai. Ir kaip tik todėl nauji biurai gali konkuruoti su senaisiais, įrengtais gal dar smetoniniuose pastatuose“, – sakė į A klasę ir pagal verslo, ir pagal energinio naudingumo standartus pretenduojančio pastato architektas.

Projektą įgyvendinanti įmonė „SIRIN Development“ yra pirmoji, kuri Kaune projektuoja biurų pastatą pagal BREEAM standartą, ir neabejojama, kad verslo centras „River Hall“ gaus tarptautinį BREEAM sertifikatą.

verslo centras river hall 2

Konkuruos ne plotu, o kokybe

„Žinome, kad nekilnojamojo turto plėtotojai kitais metais Kauno rinkai pasiūlys ne vieną naują biurų projektą. Didėjant konkurencijai, norime išsiskirti kokybe, kuri bus neginčijama. Taip pat manome, kad su aplinkosauga susijęs BREE AM sertifikatas leis pritraukti stambesnes užsienio kapitalo įmones, kurios taps nuomininkais. Potencialiems investuotojams ne visada yra suprantami Lietuvos statybų reglamento reikalavimai, todėl tokio sertifikato turėjimas bus stiprus argumentas, kodėl verta rinktis būtent „River Hall“, – neabejojo „SIRIN Development“ direktorius Laurynas Kuzavas.

Anot jo, BREEAM sertifikatas šiandien jau yra būtinybė, o ne rinkodaros triukas. Biurų nuomininkams svarbi jau ne tik pastato vieta ar išvaizda. Darbdaviai vis daugiau dėmesio kreipia į savo darbuotojų darbo aplinkos kokybę, mikroklimatą, tinkamas sąlygas. Biuro įkūrimas tokiame pastate bus priemonė pritraukti ir išlaikyti darbuotojus.

L. Kuzavas įsitikinęs, kad nuomininkai, įsikūrę energiškai tvariame pastate, skirs kur kas mažesnes sumas tokioms patalpoms išlaikyti.

„Kol dauguma plėtotojų lenktyniauja, kuris pirmas Kaune pastatys daugiau kvadratinių metrų turintį verslo centrą, mes įsitikinę, kad greitai pranašumą suteiks tik kokybė“, – tvirtino L. Kuzavas.

verslo centras river hall 4

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video