Top Baneris

Kaunas statys viaduką virš kelio Vilnius-Kaunas

2022 liepos 20 d.
Magistrale ir Asigalio gatve sujungs viadukas 820x460 1
Pasidalykite straipsniu

Kauno taryba antradienį pritarė, kad virš automobilių magistralės Vilnius-Kaunas būtų statomas viadukas, įrengiant dviejų lygių sankryžą ties Ašigalio gatve.

Pasak savivaldybės, prieš ketverius metus šioje gatvėje įrengta žiedinė sankryža ir atverta jungtis su magistrale palengvino kauniečių susisiekimą su Kalniečių ir Eigulių mikrorajonais bei suteikė naują išvažiavimą Vilniaus kryptimi. 

Tuo metu viadukas iš Ašigalio gatvės ves Klaipėdos link. Savivaldybės teigimu, toks sprendimas piko metu nuims dalį transporto srauto nuo vadinamosios Muravos sankryžos Savanorių prospekte ir leis patogiau vykti į priemiesčius.

„Iki tol pagerinsime susisiekimą su žiedine sankryža Ašigalio gatvėje ir būsimu viaduku. Jau pradėti remonto darbai maždaug pusantro kilometro besitęsiančioje S. Žukausko gatvėje, Kalniečiuose. Kapitališkai sutvarkę šią atkarpą ir pastatę būsimą viaduką, turėsime dar vieną patogią jungtį su miesto aplinkkeliu“, – savivaldybės pranešime cituojamas Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Savivaldybė sudarys bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija, anksčiau planavusia įgyvendinti šį projektą.

Kaip rašoma sprendimo aiškinamajame rašte, skirtingų lygių sankryžą su viaduku ir greitėjimo-lėtėjimo juosta savivaldybė rengiasi statyti savo lėšomis.

Savivaldybės atstovas Arnoldas Bukelis BNS sakė, kad lėšų poreikis šiam projektui kol kas nėra žinomas. 

„Pirmiausia reikės parengti projektinius pasiūlymus ir patį techninį projektą. Turėdami sąmatą ir statybos leidimą, galėsime tiksliai pasakyti, kiek kainuos tokio viaduko statyba“, – pranešime sakė savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Šiuo metu nuo miesto centro pasiekti A1 magistralę Klaipėdos kryptimi galima aštuoniomis jungtimis. Pusė jų – ties prekybos centru „Mega“ ir Nerimi. Po du susisiekimo mazgus turi Dainavos mikrorajonas ir Palemonas.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video