Top Baneris

Kaunas kratosi nelegalių metalinių garažų

2017 sausio 10 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno valdžia konstatuoja – daug metų bandymai išspręsti vieną opesnių Kauno problemų – pašalinti nelegalius metalinius garažus – panašėjo į kovą su vėjo malūnais. Kone tūkstantis nelegalių skardinių garažų stovi iki pat šiol. Tiesa, žada Kauno valdžia, situacija turėtų pasikeisti iš esmės – nelegalių garažų valdytojams duota laiko „susitvarkyti“ iki kovo mėnesio pradžios, kitaip metaliniai garažai bus nukelti be jų leidimo.

Daugiausia tokių akį badančių statinių yra Petrašiūnų, Aleksoto, Žaliakalnio, Šančių ir Panemunės seniūnijose.

Nuspręsta, kad neteisėtai stovinčius garažus, kurie nebus nukelti iki kovo 1 dienos, nukels konkurso būdu savivaldybės parinkta įmonė. Visais atvejais dalyvaus antstolis, kuris fiksuos visą procesą. Planuojama, jog nukelti garažai kurį laiką bus sandėliuojami ir saugomi, o neatsiradus teisėtiems šeimininkams – utilizuojami.

„Metaliniai garažai ne tik teršia aplinką, kelia pavojų aplinkiniams, bet ir be jokio teisinio pagrindo užima valstybinę žemę. Analogiška problema Klaipėdoje išspręsta prieš dešimtmetį, Vilniuje – prieš keletą metų. Atėjo metas ir Kaune susitvarkyti“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius.

Savivaldybės sprendimas – teisėtas. Konstatuota, kad be jokio teisinio pagrindo ant valstybinės žemės stovintys daiktai, kurie nėra nekilnojamasis turtas, gali būti pašalinti.

Kauno savivaldybės Teisės ir konsultavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Baltaduonytė paaiškino, kad valstybinę žemę, kuri sandorio ar teisės akto pagrindu nėra suteikta asmenims naudotis, valdo Nacionalinė žemės tarnyba. Be šios valstybinės institucijos leidimo negali būti įrengti, pastatyti jokie įrenginiai ir statiniai, todėl tokio turto savininkai privalo juos pašalinti.

„Viena iš savivaldybės funkcijų – švaros ir tvarkos viešosiose vietose užtikrinimas. Jeigu švarą bei tvarką trikdančio daikto savininko nėra, laikytina, kad savivaldybė privalo užtikrinti, kad niekieno daiktai, teršiantys aplinką ir pažeidžiantys tvarką, būtų pašalinti“, – reziumavo J. Baltaduonytė.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video