Top Baneris

Kas ženklins įvažiavimą į Ukmergę?

2016 gruodžio 8 d.
Ukmergės savivaldybės vizual.
Ukmergės savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Ukmergės miestas ketina atsisakyti sovietmečiu statytų miesto riboženklių, kurie nebeatitinka miestiečių lūkesčių ir nebereprezentuoja besikeičiančio miesto. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino katedros trečio kurso studentai dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės skelbtame konkurse, kuriam pateikė 20 motyvuotų, originalių projektinių pasiūlymų, kaip gi galėtų atrodyti įvaizdžiui svarbus ženklas.

„Siūlomuose riboženkliuose siekta išsamios idėjinės koncepcijos, originalumo, išskirtinumo, naujumo, taip pat ypatingas dėmesys buvo skiriamas ir konstruktyviems sprendimams, harmonijai su esama aplinka“, – sakė VDA Vilniaus fakulteto Dizaino katedros profesorius, interjero dizaineris Vytautas Kibildis.

Pasak jo, viena dalis studentų daugiau dėmesio skyrė senojo miesto istorijai, tad buvo panaudoti Ukmergės miesto herbo motyvai, analizuoti senojo miesto simboliai, o kita dalis – pirmenybę teikė šiuolaikiškiems, racionaliems ir technologiniams sprendimams, tokiu būdu stengdamiesi pasiekti argumentuotą idėjos įgyvendinimo etapiškumą.

Remiantis istoriniais miesto šaltiniais ir analitinės dalies išvadomis buvo bandoma atsakyti į klausimą, koks turi būti Ukmergės miesto riboženklis.

Visi siūlomų riboženklių pavyzdžiai eksponuojami Ukmergės Turizmo ir verslo informacijos centre (TVIC). Ukmergiškiai kviečiami ateiti, apžiūrėti, įvertinti ir išrinkti iš jų geriausią arba spausti Ukmergės rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje. Balsavimas vyksta iki sausio 15 dienos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video