Erdvės, kur gaminamas vynas, išdėstytos žemiau, o išpilstymo ir sandėliavimo patalpos – aukščiau. Nuošaliai įkurdinta gamyklos širdis – tamsūs už storų molinių sienų įrengti vyno brandinimo rūsiai užtikrina idealią vynui brandinti reikalingą šilumą ir drėgmę.
Vyno daryklos stoge esančios apvalios angos aprūpina dienos šviesa prie administracinės dalies esantį vidinį kiemą, taip pat svečių namus ir prižiūrėtojo būstą. Visos projekte panaudotos medžiagos ir technologijos pabrėžia vietos tradiciją, derančią su paprastumu: statyboms čia pasitelktas molis, o vyno daryklai šildyti ir vėdinti iš žemės išgaunama energija. Į projektą investuota ne tik daug idėjų, bet ir lėšų – bendra projekto vertė – 80 mln. eurų.
Ščecino filharmonija „Filarmonia Szczecinska“ (Ščecinas, Lenkija), architektų studija – „Barozzi / Veiga“
2014 metais baigta Ščecino filharmonijos salė pastatyta senosios koncertų salės „Konzerthaus“ vietoje. Naujam gyvenimui ji prikėlė netoli istorinio miesto esantį kampelį. Gotikinius bokštus primenančiame statinyje įrengta 1000 vietų simfonijos salė, 200 vietų kamerinės muzikos salė, daugiafunkcė parodų ir konferencijų erdvė bei didžiulė fojė. Stiklinis iš vidaus apšviečiamas fasadas leidžia pastatą matyti labai skirtingai. Asketiškas eksterjeras ir paprasta vidaus erdvių kompozicija kontrastuoja su pagrindinės salės išraiškingumu ir koncertų sale, su jos auksinių lakštų danga.
Dizaino sprendimams įtakos turėjo aplinkos kontekstas ir supantys pastatai, ypač miesto gyvenamųjų pastatų vertikalės, neogotikinių bažnyčių ornamentų monumentalumas ir sunkios klasicizmo pastatų formos, visą miesto horizontą paženklinę bokštai ir uosto kranai. Išskirtinė filharmonijos ypatybė – jos dideli stoglangiai ir stiklu plakiruota išorinė siena – visiškas kontrastas aplinkiniams pastatams.
Pastate numatytos daugiausia pasyviosios energijos kontrolės sistemos. Pagrindinis elementas yra dvigubos sienos fasadas, kuriame įdiegta didžioji dalis įrangos sistemos, užtikrinančios pasaulinio lygio garso izoliaciją ir natūralią ventiliaciją, leidžiančią išvengti perkaitimo. Apšvietus fasadą šviesos diodų sistemomis, pastatas tampa panašus į spindintį masyvą, o energijos sunaudojama minimaliai. Stogo danga yra daugiasluoksnė, skirtingai dengianti koncertų salę ir kitas zonas – taip siekiama optimizuoti akustiką ir šilumos izoliaciją.
„Saw Swee Hock“ studentų centras (Londono ekonomikos mokykla, Londonas, Jungtinė Karalystė), architektų biuras „O’Donnell + Tuomey“
Naujo studentų centro projektui sukurti 2009 metais tarptautinio architektūros projekto konkurso metu buvo pasirinkta architektų studija „O’Donnell + Tuomey Architects“. Projekto užsakovo – Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokyklos – prašymas buvo suprojektuoti aktyvią studentų sąjungą panaudojant demokratišką, kasdienę, neįprastą funkcionalaus grožio architektūrą, kylančią iš konteksto suvokimo.
Londono ekonomikos mokyklos studentų miestelyje įsikūrusiame „Saw Swee Hock“ studentų centre siekiama sukurti vietą mainams – erdvę, kurioje susikerta žmonių maršrutai, vizualiai sujungiamas judėjimas tarp vidaus ir išorės, o pėsčiųjų gatvės gyvenimas pritraukiamas net iki pastato viršutinių erdvių.