Kaip įrengti butą, kurį išnuomotumėte per dieną

Kaip įrengti butą, kurį išnuomotumėte per dieną

Kaip įrengti butą
„Citus“ nuotr.

Įsirengti būstą taip, kad jis išsyk taptų jaukiais namais – tai ne tik nelengva ir atsakinga užduotis, bet ir tam tikra avantiūra, į kurią stačia galva nerti išdrįsta ne kiekvienas. Nijolė ir Modestas – pastaraisiais metais daugiau laiko tolimojoje Kinijoje nei gimtinėje praleidžiantys sutuoktiniai. Pirmiesiems savo namams pasirinkę dviejų kambarių butą ir savarankiškai jį įsirengę netrukus ėmė svarstyti apie išnuomavimą.

Panašu, kad drąsiais sprendimais jauna pora pataikė tiesiai į dešimtuką: paskelbę apie nuomą, šeimininkai norinčiuosius apžiūrėti butą rikiavo į eilę, o nuomininkus rado dar tą patį vakarą. Nijolės ir Modesto įrengtas dviejų kambarių butas vienoje populiariausių būsto nuomos grupių „Facebook“ tinkle surinko kelis šimtus teigiamų įvertinimų, o iš numatytų apžiūrų įvyko tik viena. „Pirmieji butu susidomėję ir jį apžiūrėję žmonės jį ir išsinuomojo“, – apie tai, kaip pavyko rasti nuomininkus, pasakoja Nijolė ir džiaugiasi, kad jaunos poros sprendimus įvertino ir profesionalai.

Pirmas kriterijus – vieta

Nusprendę įsigyti būstą sutuoktiniai pirmiausia įvertino tai, kurioje miesto dalyje būtų patogiausia gyventi. „Esame šiuolaikiški, bet visgi vertiname ir gamtos artumą. Ilgesnį laiką pagyvenę didmiestyje nusprendėme, kad būstas ramioje vietoje šalia gamtos turi daugiau privalumų. Juk namai ir turėtų būti ta vieta, kurioje būtų galima atitrūkti nuo miesto šurmulio“, – pasakoja nekilnojamąjį turtą Vilniuje, Pilaitėje esančiame „Karaliaučiaus slėnyje“ nusprendę įsigyti sutuoktiniai.

Įrenginėdami butą į naujakurių pamėgtą Pilaitę Nijolė ir Modestas pasakoja važinėję įvairiausiu laiku ir iš įvairių miesto kampelių ir savo kailiu įsitikinę, kad ši miesto dalis yra patogiai pasiekiama, kada ten bevažiuotum.

„Geriausi sprendimai į mūsų gyvenimą ateina su patirtimi. Kartą Šanchajuje mums savaitę teko pagyventi 12 kv. metrų bute, kuriame miegojome, gaminome ir dirbome. Tad nuo to karto pasakiau sau, jog verdantis virdulys manęs daugiau niekada nepažadins“, – patirtimi dalijasi jauna moteris. Pasak jos, po tokiame mažame bute praleistos savaitės jiedu su sutuoktiniu nusprendė, kad patogiam gyvenimui būtina erdvė, kurioje būtų atskiras miegamasis. Būtent tokį būstą – dviejų kambarių ir 36 kv. metrų – jie ir įsigijo.

„Citus“ nuotr.
„Citus“ nuotr.

Kaip įsirengti sau, kad patiktų ir kitiems?

„Iš tiesų, nuo pat pradžių būstą pirkome su mintimi, kad jį nuomosime, nes patys šiuo metu daugiau laiko praleidžiame Šanchajuje. Tačiau neatmetėm galimybės, kad ir patiems gali tekti čia pagyventi, todėl įrenginėjome kaip sau. Keliaujant ir dažnai keičiant gyvenamąją vietą po truputį dėliojosi mūsų pirmųjų namų vizija“, – pasakoja Nijolė. Visų interjero planavimo ir kūrimo darbų, pasak šeimininkų, su tėvų ir draugų pagalba jie ėmėsi patys.

Vienas labiausiai dėmesį traukiančių sprendimų – vietoje televizoriaus pasirinktas projektorius. „Patys televizorių įsijungiame labai retai, tad surizikavome ir vietoj jo įmontavome projektorių. Daug kas abejojo šia idėja, tačiau galiu pasakyti, kad vakare įsijungę filmą įsitikinome, kad pasirinkome teisingai“, – pasakoja Nijolė.

Nors daug keliaujantys sutuoktiniai daiktų stengiasi neprikaupti, pasakoja įrenginėdami butą daug dėmesio skyrę būtent daiktų laikymo sprendimams. „Visi daugiau ar mažiau kaupiame daiktus, todėl mūsų tikslas buvo funkcionaliai išnaudoti buto plotą, kad jame netruktų erdvių daiktams susidėti“, – pasakoja Nijolė. Taip miegamajame atsirado erdvi spinta rūbams, o prieškambaryje sumontuota sieninė spinta stumdomomis durimis.

Daug dėmesio bute skirta ir erdvių apšvietimui. „Modestas – grafikos dizaineris. Jis nuo pat pradžių akcentavo apšvietimo svarbą, norėjo, kad jis būtų įvairus ir net buvo nusižiūrėjęs konkrečius šviestuvus tam tikroms buto vietoms. Štai, pavyzdžiui, sieninius kvadratinius šviestuvus vežėmės iš Kinijos, nes Lietuvoje jų kaina buvo 6 kartus didesnė. – pasakoja Nijolė. – Esame švaros, šviesos ir estetikos mėgėjai ir tai nulėmė mūsų pasirinkimus interjero dizaine“.

„Citus“ nuotr.
„Citus“ nuotr.

Profesionalų patarimai: universalūs sprendimai egzistuoja

Didžiausias iššūkis yra atspėti, kas gali patikti potencialiems nuomininkams, tačiau „Citus“ interjero dizainerė Lina Urban įsitikinusi, kad tai įmanoma: universalūs sprendimai egzistuoja, tereikia būti nuosaikesniems.

„Planuojantys savarankiškai įrengti butą, kuris būtų patrauklus būsimam nuomininkui ir „neužsigulėtų lentynose“, siūlyčiau interjerui rinktis universalesnę stilistiką – labai ryškios sienos, ypač minimalistiniai ar asketiški interjero sprendimai patiks ne kiekvienam“, – apibendrina specialistė ir pataria rinktis šiltas, šviesias ir neutralias sienų spalvas ir vengti šaltų atspalvių, kurie nekuria jaukumo.

Interjero dizainerė akcentuoja, kad patrauklus bus toks butas, kuris bus šviesus, jaukus ir patogus gyventi, taip pat atspindės šiuolaikines tendencijas. Jaukumą kuria detalės: šiuolaikiškos užuolaidos, pagalvėlės, paveikslai, veidrodžiai, vazonai ir augalai.

Tačiau perkrauti daiktais ar detalėmis interjero taip pat nedera. „Klysta tie, kurie į nuomoti planuojamą būstą sutempia tai, ko nebenaudoja patys – įvairius rakandus ar net sodo baldus. Laikini namai turėtų suteikti šiek tiek laisvės būsimiems gyventojams juos bent minimaliai keisti, prisitaikyti sau“, – sako ekspertė.

Ji pagyrė ir Nijolę su Modestu, kurie, pasak jos, atrado patrauklią ir universalią stilistiką: butas šviesus, neperkrautas, jame daug vietos pasidėti daiktams. Taip pat čia palikta erdvės nuomininko saviraiškai, o „wow“ efektą sukuria vietoje televizoriaus naudojamas projektorius.

„Citus“ nuotr.
„Citus“ nuotr.

Lina Urban akcentuoja, kad kai kuriuos interjero elementus reikėtų rinktis tik kokybiškus ir išskiria tris svarbiausius:

1. Svarstant, kokią pirkti grindų dangą, vertėtų įvertinti galimybę kloti medinį parketą, tačiau jei jis per brangus, galima rinktis aukštos klasės laminatą, itin atspari yra ir vinilinė danga.

2. Daug galvos skausmo sutaupys kokybiška santechnika – patikimų gamintojų, bet nebūtinai naujausiose kolekcijose pristatoma įranga užtikrins ilgalaikį jos naudojimą.

3. Trečia dedamoji – patogi virtuvė. Pastebima, kad žmonės linkę vis dažniau gaminti namuose, todėl jiems bus svarbus patvarus stalviršis ir kiti gaminimui skirti paviršiai bei pilna įrangos komplektacija – sprendimas įrengti tik kaitlentę be orkaitės dalį nuvils.

Tuo tarpu baldai – net ir dideli savo gabaritais – yra pakeičiami ir atnaujinami lengviau. Sofą ar universalesnę sofą–lovą, miegamojo lovą, smulkiuosius baldus: staliukus, spinteles, komodas galima išsirinkti baldų išparduotuvėse bei interneto parduotuvėse.

Atidžiai apsvarstyti dizainerė pataria vonios kambario plyteles, nes jas pakeisti yra gana sudėtinga, nemažai kainuoja ir užtrunka. „Kad išvengtumėte nereikalingos netvarkos ir rūpesčių namuose, rekomenduoju ir šioje patalpoje rinktis šviesias, pastelines, gal net vienspalves ar natūralias medžiagas – medį, akmenį – atkartojančias plyteles, kurios tikrai estetiškai nepasens, ir susilaikyti nuo labai intensyvių ar žaismingų“, – sako Lina Urban.

Paskutinis interjero dizainerės patarimas – sudaryti „sąžiningą“ biudžetą su aiškiomis ir nepamažintomis kainų eilutėmis. Matant bendrą sumą, bus aišku kur galima sutaupyti, o kur verta skirti daugiau lėšų.

„Citus“ inf.

Temos: „Citus“, Būsto nuoma, Buto interjeras, interjero dizainas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai