Top Baneris

„KAFe 2013“: festivalis prasideda

2013 rugsėjo 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Metus trukę pasiruošimai pirmajam Lietuvos architektūros festivaliui „KAFe2013“ baigti, rytoj, rugsėjo 2-ąją, Kauno pėsčiųjų gatvėje – Laisvės alėjoje – bus pristatyta pirmoji festivalio ekspozicija, rugsėjo 3-iąją įvyks ir pirmoji vieša paskaita-diskusija.

Laisvės alėjoje visuomenės dėmesio lauks projektas „Laisvės impulsai“ – inovatyvus, eksperimentinis naujos architektūros istorinėje aplinkoje atsiradimą nagrinėjantis bei intelektualiai įtraukiantis renginys. Pagrindinis jo tikslas – inicijuoti gyvas ir atviras miesto visuomenės, verslo, architektų, savivaldos diskusijas apie tai, kokia gali ar galėtų būti šių dienų architektūra istorinėse miestų erdvėse, kuri dabar dažnai yra vertinama nevienareikšmiai ar netgi sukelia kontroversiškų nuotaikų.

Projekte buvo kviečiami dalyvauti jaunosios kartos (iki 40 m. amžiaus) architektai, kurie pateiks savo vizijas „sergančioms“ Laisvės alėjos vietoms: pastatams, jų fasadams, numatomiems antstatams. Laisvės alėja šiam projektui pasirinkta todėl, kad tai pagrindinė miesto erdvė, o naujai čia pastatyti objektai sulaukė itin stipraus visuomenės nepritarimo. Kita vertus, šioje istorinėje gatvėje yra daug apleistų pastatų, nesutvarkytų vietų, kurių užstatymus ar funkcijas dar reikės spręsti, tad tokiam atsakingam žingsniui reikia ypač rimtai pasirengti ir apsvarstyti visas galimas alternatyvas.

Pasitelkus architektūros idėjų vizualizacijas bus siekiama sužadinti viešas miesto gyventojų ir svečių diskusijas apie tai, kaip jau susiformavusioje istorineje miesto erdvėje galėtų derėti sena ir nauja, kokia yra paveldo reikšmė, kaip galėtų užgimti nauji architektūriniai sprendimai, ko reikėtų, kad miestas pilietiškai atgimtų, o jo architektūrinis ir urbanistinis veidas bei jo kaita būtų kiekvieno miesto gyventojo intelektualus rūpestis.

Kadangi šių architektūrinių vizijų neketinama įgyvendinti, joms nebus taikomi jokie apribojimai, išskyrus vieną – meninį. Tai yra, laukiama geriausios vertės architektūros.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Architektų idėjiniai projektai atspausdinti ant didelio formato stendų (2 x 3 metrų), kurie visus du festivalio mėnesius bus eksponuojami Laivės alėjoje šalia „gydomų“ pastatų. Taip visa alėja  taps unikalia architektūros pasiūlymų laboratorija – galerija ir atvirų diskusijų forumu po atviru dangumi, kur žmonės galės rinktis ir su idėjų autoriais diskutuoti apie tinkamus ar netinkamus architektūrinės išraiškos pavyzdžius ir jų daromą įtaką istorinei aplinkai.

„KAFe 2013“ metu organizuojamų viešųjų paskaitų tikslas – atvirose profesionalų ir visuomenės diskusijose atkreipti dėmesį į miesto plėtrą bei architektūrą, akcentuojant inovatyvaus, darnaus ir tausojančio miesto kūrimo būtinybę. Šiuo diskusijų ciklu bus siekiama apsvarstyti svarbiausius miesto urbanistinės plėtros projektus ir sukurti galimybes glaudesniam architektų ir visuomenės dialogui, šviesti visuomenę ir skatinti domėjimąsi architektūra.

Pirmoji paskaita „Aukštybiniai pastatai Kaune – mada ar būtinybė“  – vieša paskaita ir diskusija miestiečiams ir architektūros profesionalams, skirta pristatyti ir aptarti aukštybinių pastatų išdėstymo schemą ir jų dislokaciją Kaune. Paskaita vyks rugsėjo 3 dieną 16 valandą „Žalgirio“ arenos GALA amfiteatre. Pranešėjai –savivaldybės, savivaldybės įmonės „Kauno planas“, architektai.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video