Top Baneris

Kadastrinių matavimų ekspertų indėlis – greitai ir racionaliai išspręstos problemos

2021 birželio 8 d.
citus miško ardai
D.Gumbrevičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Apie geodezinių matavimų svarbą statybų procese atskirai kalbėti neįprasta, tačiau be jų šiuolaikinėje statyboje – nė žingsnio. Šią tiesą gali patvirtinti MB „Kadastriniai.lt“ komanda, kuriai nuo pat projekto „Miško ardai“ idėjos gimimo priskirti išties reikšmingi darbai.

„Esame ilgamečiai „Citus“ rangovai, darbus atliekame visuose įmonės projektuose, todėl nudžiugome sužinoję, kad Lietuvoje iškils dar vienas įspūdingas daugiabučių kvartalas ir kad esame kviečiami drauge dirbti“, – pasakoja MB „Kadastriniai.lt“ vadovas Gediminas Špiklys.

Kaip ir daugelyje projektų, „Miško arduose“ MB „Kadastriniai.lt“ profesionalų komanda darbus pradėjo dar gerokai iki pamatų liejimo pradžios. Pirmiausia buvo parengtos topografinės nuotraukos, pažymėtos tikslios vietos, kuriose stovės pastatai, parengtos geodezinės nuotraukos, o pastačius statinius – statinių išpildomosios (geodezinės) nuotraukos, atlikti nebaigtos statybos pastatų kadastriniai matavimai.

Tačiau tuo procesas nesibaigė: specialistų komanda atstovavo statytojui Vilniaus miesto savivaldybėje gaunant adresus naujiems statiniams ir patalpoms, teikė dokumentus Statybų inspekcijai, iš kurios gavo pažymas apie statinio statybą ir patvirtinimą, kad ji – be esminių nuokrypių. Taip pat statiniai ir patalpos įregistruotos VĮ „Registrų centre“.

G. Špiklys atvirauja, kad dirbant prie „Miško ardų“ projekto kiekvienam etapui skirta daug laiko, stengiantis maksimaliai pasigilinti net ir į menkiausius niuansus, o veiklas optimizuoti ir sutaupyti laiko padėjo šiuolaikiški sprendimai. „Naudodami naująsias našias technologijas siekiame, kad kliento lūkesčiai būtų maksimaliai išpildyti, o mūsų atliekamų darbų kokybė patvirtintų, kad rangovai pasirinko tinkamai“, – pasakoja kadastrinių matavimų ekspertas.

Prie „Miško ardų“ projekto dirbančiai „Kadastriniai.lt“ komandai teko spręsti sudėtingesnes dilemas objektą formuojant, matuojant ir braižant. Dėl projekto dydžio, sudėtingumo, išskirtinumo darbas buvo įdomus ir kupinas iššūkių, bet viską pavyko įgyvendinti sklandžiai ir laiku. Kiekvienas tokio masto projektas (o Lietuvoje projektų, į kuriuos investuojama kelios dešimtys milijonų eurų, nėra labai daug), pasak G. Špiklio, suteikia naujos patirties ir leidžia patobulinti žinias.

Bendrai kalbant, „Miško ardai“, palyginti su kitais šiuo metu statomais objektais, išsiskiria savo netradiciniais ir originaliais projektiniais sprendimais. „Labai džiaugiamės tokiais projektais, juos vertiname kaip malonius iššūkius, kaip galimybę tobulėti ar netgi plėsti paslaugų spektrą“, – teigia G. Špiklys. 

logo n1 Copy


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video