Top Baneris

Juodkrantės viešbučio statytoja prisiteisė 1,18 mln. eurų žalos

2021 gegužės 14 d.
baltijos jūra neringa
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybė ir Neringos savivaldybė solidariai turi atlyginti mažiausiai 1,18 mln. eurų žalos jachtininkų viešbutį Juodkrantėje įpareigotam nugriauti bankrutavusiam jų statytojui Verslo investicijų projektų centrui.

Taip gegužės 12 dieną galutinai nutarė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), iš dalies tenkinęs bendrovės ieškinį bei panaikinęs jai nepalankią Vilniaus apygardos administracinio teismo 2018 metų gruodį priimtą nutartį. 

„Išplėstinė teisėjų kolegija neturi pagrindo nesutikti su tokiu (1,18 mln. eurų – BNS) žalos apskaičiavimu, kurio teisingumo atsakovai (Valstybė ir Neringos savivaldybė – BNS) iš esmės neginčija, todėl sprendžia, kad priteistina suma šiuo konkrečiu atveju laikytina teisingu atlyginimu už pareiškėjo prarastą turtą”, – rašoma teismo nutartyje. 

Teismas taip pat patenkino Statybos inspekcijos ir Teisingumo ministerijos prašymus šio sprendimo vykdymą atidėti iki 2022 metų balandžio.

Komentuodamas teismo sprendimą Neringos meras Darius Jasaitis BNS sakė, jog kol viešbučio pastatai nenugriauti, jis sieksiąs taikos sutarties.

 „Jie (viešbučiai – BNS) stovi, žmonės gyvena ir, mano asmenine nuomone, kol sprendimas nėra įgyvendintas, kol tie namai nenugriauti, dar galima būtų kreiptis į teismą ir sudaryti taikos sutartį. Bent jau pabandyti dėl šventos ramybės“, – teigė D. Jasaitis.

Pasak jo, kitu atveju tokios didelės žalos išieškojimas savivaldybei bus per didelė našta.

„Šiuo metu siekiu kuo greičiau gauti audienciją Teisingumo ministerijoje ir bandysim tartis, kad valstybei pagal ligšiolinę praktiką tektų 75 proc., savivaldybei – 25 proc. (žalos – BNS) bei savivaldybei būtų užtikrintas išmokėjimų padalijimas penkiems metams, nes mums tai labai didelė suma – 10 proc. savivaldybės biudžeto“, – aiškino Neringos meras.

Poilsio namų projektą Juodkrantėje plėtojusi bendrovė Verslo investicijų projektų centras su valstybės institucijomis ir Neringos savivaldybe bylinėjasi jau daugiau nei dešimtmetį. 

2009 metais pastatai teismų buvo pripažinti neteisėtais, nes jie pastatyti prieštaraujant Kuršių nerijos nacionalinio parko planavimo schemai, nusižengiant Saugomų teritorijų įstatymui.

Neteisėta teismai yra pripažinę ir žuvų restorano Juodkrantėje, L. Rėzos g. 1A, statybą, jis jau nugriautas. 2015-aisiais LVAT jo valdytojai bendrovei „Meirona“ iš Statybos inspekcijos bei Neringos savivaldybės priteisė beveik 1,15 mln. eurų žalos atlyginimo.

2017-ųjų pabaigoje teismas Neringos savivaldybei bei Statybos inspekcijai nurodė sumokėti 733 tūkst. eurų žalos žmonėms, iš Verslo investicijų projektų centro Juodkrantėje įsigijusiems nekilnojamojo turto.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video