Top Baneris

Ištuštėjusioje Vilniaus požeminėje perėjoje – menininkų darbai

2021 sausio 15 d.
vda 1
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus dailės akademijos grafikos studijų magistrantai netradicinėje vietoje surengė išskirtinę parodą – „ZOOM OUT / pereinamieji kambariai“. Per karantiną ištuštėjusioje požeminėje pėsčiųjų perėjoje, tarp prekybos centrų „CUP“ ir „Europa“, eksponuojama paroda, kurioje kiekvienas supažindinamas su aktualia karantinine kasdienybe.

Žodžiai, susiję su darbo pokalbiais ar susitikimu su šeimos nariais įgauna zoom – in vardą. Per ekranus matome pritrauktus veidus ir dalelę aplinkos, esančios už kalbėtojo.

Šitaip priartėjus žvilgsniui kyla noras atsitraukti, apsižvalgyti aplinkui, atrasti gyvas patirtis. Ribojant muziejų ir galerijų lankymą, noras dalintis kūryba niekur nedingsta, tad menininkai atidaro savo zoom’o langus bei dalinasi kūriniais bent iš dalies gyvai ten, kur kasdien praeina praeiviai. Meninės instaliacijos integruojamos į marginalią požeminės perėjos erdvę ir taip tampa praeinamos/prieinamos visų/visiems. Tai tampa savotiška pauze.

vda 4

Menininkai skatina patirti kultūrą bei atlaisvinti žvilgsnį nuo įpareigojimo turėti. Praeiviai neįpareigojami, tačiau kviečiami skirti laiko žvilgsniui, minčiai, sustojimui mirgančiame šventiniame laikotarpyje. Vitrininių instaliacijų peržiūra įvyksta išlaikant atstumą, bet leidžiant pažinti individualius meninius procesus iš ganėtinai arti.

Šešių kūrėjų, VDA grafikos magistrantų, instaliacijos vitrinose jus pasitinka šiandieniniame izoliacijos kontekste ir tokia forma prisideda prie meno išlikimo.

Parodos dalyviai: Teodora Jurčytė, Justė Zarembaitė, Kamilė Jadevičiūtė, Marija Sučilaitė, Pijus Čeikauskas, Paulė Vaitkutė. Parodos kuratorius: Dainius Liškevičius.

Paroda veiks iki sausio 18 d.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video