Top Baneris

Įsteigtas Daugiabučių namų modernizavimo fondas

2015 kovo 30 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos bei Finansų ministerijų ir Viešųjų investicijų plėtros agentūros pasirašyta sutartimi įsteigtas naujas Daugiabučių namų modernizavimo fondas (DNMF). Jį sudaro 30 mln. eurų. Tai ES fondų investicijų veiksmų 2014–2020 m. programos Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Jos bus skirtos šalies daugiabučiams atnaujinti ir jų energinį efektyvumą didinančioms priemonėms diegti.

Iki šiol šiam tikslui skirta ES 2007–2013 m. parama buvo teikiama per JESSICA kontroliuojantįjį fondą. Jo lėšomis atnaujinta daugiau kaip du šimtai daugiabučių, dar beveik 1100 namų renovacija tebevyksta.

DNMF valdytoja paskirta Viešųjų investicijų plėtros agentūra. Ji teiks būsto atnaujinimo paskolas daugiabučių namų modernizavimo projektų administratoriams. Tikimasi, kad pirmosios paskolos bus pradėtos teikti jau šį pavasarį.

Planuojama vien DNMF lėšomis iki 2023 metų atnaujinti apie 100 daugiabučių. Grįžusios paskolų lėšos bus vėl investuojamos seniems daugiabučiams atnaujinti.

Finansiniam renovacijos proceso šalyje pamatui stiprinti jau yra pradėtos derybos su Europos investicijų banku dėl 150 mln. eurų tikslinių investicijų, taip pat svarstomi modeliai privačioms lėšoms pritraukti.

AM inf.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video