Top Baneris

Išrinkti geriausi praėjusių metų Baltijos šalių architektų darbai

2016 balandžio 9 d.
knauf apdov 3
„Knauf“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Balandžio 8 dieną Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje įvyko konkurso „Sausoji statyba architektūroje“ apdovanojimų vakaras, kurio metu paskelbti geriausi praėjusių metų Baltijos šalių architektų darbai. Šešioliktą kartą vykusiame renginyje nugalėtojų laurus nuskynė architektų iš Austrijos ir Latvijos duetas Volkeris Giencke ir J. Pogas Birojs. Geriausią įvertinimą jie gavo už Latvijos mieste Liepojoje suprojektuotą koncertų salę „Great Amber“.

Antrąją ir trečiąją vietas užėmė lietuvių architektų komandos, įgyvendinusios projektus „Juodas namas bliuzuoja“ (Aidas Kalinauskas, Ignas Kalinauskas, Vaidas Tamošiūnas) VDU V. Biržiškos skaityklos interjeras (Guoda Zykuvienė).

Šiemet konkurse be komisijos apdovanotųjų specialią premiją įsteigė Vokietijos cementinių plokščių gamintojas „Knauf Aquapanel GmbH & Co. KG“. Premija, kurią gavo architektai Algirdas Stripinis, Snieguolė Stripinienė, Kristina Jurkutė ir Artūras Preikšaitis už Palangos koncertų salės projektą, įsteigta už sausosios statybos panaudojimą fasaduose.

„Nuo pat pirmojo konkurso, rengto dar prieš šešiolika metų, siekiama apdovanoti sėkmingiausius per metus įvykdytus projektus, kuriems buvo naudojamos sausosios statybos sistemos. Taip pat architektus norima paskatinti savo projektuojamuose pastatuose naudoti kokybiškas ir modernias sausosios statybos medžiagas. Be to, raginti dalintis idėjomis, atradimais, naujovėmis.

Tikime, kad toks bendradarbiavimas gali padėti augti Lietuvos architektūros ir statybų sektoriui“, – sakė konkurso organizatorės įmonės „Knauf“ projektų koordinatorė Vilda Bojarūnė.

Šiemet konkursui projektus pateikė dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Iš viso buvo gautos 66 paraiškos. Projekto koordinatorė V. Bojarūnė atkreipė dėmesį, kad vienas iš išskirtinių aspketų šiųmečiuose dalyvių projektuose – tai sausosios statybos pritaikymas fasaduose.

Konkurso „Sausoji statyba architektūroje“ komisiją sudarė penki Lietuvos architektai Tumas Mazūras, Henrikas Štaudė, Raimondas Pilkauskas, Kazimieras Reimeris bei Evaldas Adomonis. Pagrindiniai vertinimo kriterijai – sausosios statybos pritaikymas architektūroje, atsižvelgta į sprendimų originalumą, įdomumą, techninį išpildymą, komponavimą interjere.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video