Top Baneris

Įsimintiniausias praėjusių metų Kauno menininkas – Gintaras Balčytis

2018 vasario 2 d.
Kauno menininko titulas
Gintaras Balčytis. KMN nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno menininkų namų sudaryta komisija išrinko įsimintiniausią 2017 m. miesto menininką. Komisijos, sprendimu, įsimintiniausio 2017 m. Kauno menininko titulas bei 400 eurų vertės piniginis prizas suteiktas architektui Gintarui Balčyčiui.

Šis prizas menininkui skirtas už Kauno autobusų stoties projektą, kuris, komisijos nuomone, yra sėkmingai suplanuotos viešosios erdvės pavyzdys. Projekte efektyviai įveiklintos erdvės sukuria verslui bei bendravimui palankią aplinką, padeda į viešąją miesto erdvę įtraukti bendruomenes, projektą lydėjo sėkminga komunikacijos akcija.

Architektas, Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) docentas neseniai interviu sakė, jog iš principo jaučiasi menininku. „Klausimas pirmiausia turėtų būti, kas yra menininkas. Kažkada buvo paprasta: baigei akademiją, įgijai išsilavinimą ir esi menininkas. Dabar to neužtenka, linijos išsiliejo. Visgi architektūros studijos priskiriamos menų krypčiai, tai tikriausiai atsakymas yra „taip“. Architektūra yra menas, tai ir architektas turėtų būti menininku“, – interviu kalbėjo G. Balčytis.

Komisiją sudarė menotyrininkė Linara Dovydaitytė, menininkas ir POST galerijos direktorius Andrius Pukis, muzikologas Edvardas Šumila bei architektūrologė Jūratė Tutlytė.

SA.lt ir Kauno menininkų namų inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video