Top Baneris

Išduotas leidimas Nacionalinio stadiono statyboms Vilniuje (5)

2023 gegužės 23 d.
nacionalinis stadionas e1687419578914
„Populous“, „Cloud architektai“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vykdo koncesininkas UAB „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“, skelbia savivaldybė pranešime spaudai.

„Tai yra dar vienas įveiktas didelis žingsnis siekiant, kad Vilniuje jau artimiausiu metu atsirastų Daugiafunkcis kompleksas. Gautas statybos leidimas leis jau kitą mėnesį pradėti Nacionalinio stadiono statybos darbus“, – sako UAB „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovas Šarūnas Stepukonis.

Nacionaliniame stadione bus trys antžeminiai aukštai ir patalpos rūsyje. Pastato rūsyje įsikurs sporto muziejus, žaidėjų patalpos ir žiniasklaidos zona. Pirmame aukšte veiks įprastos ir VIP žiūrovų zonos bei komercinė zona, kurioje žiūrovus aptarnaus įvairios maitinimo įstaigos. Antrame pastato aukšte bus išsidėstęs VIP žiūrovų zonos tęsinys, trečiame – pagalbinės ir administracinės patalpos. Bendrasis stadiono plotas – 15,9 tūkst. kvadratinių metrų.

Teritorijoje aplink Nacionalinį stadioną įsikurs parkas: čia bus sodinami nauji maumedžiai, pušys, klevai, ąžuolai, liepos, obelys, alyvos, bei įvairūs krūmai ir dekoratyvinių augalai, kurie ne tik puoš aplinką, sukurs erdvę vietinei bendruomenei, bet ir atliks kitą funkciją – slopins triukšmą, mažins miesto kaitrą ir neleis sklisti dulkėms esant stipriam vėjui. Skaičiuojama, kad parką pasodinti kainuos virš 2 mln. eurų.

Daugiafunkcio komplekso projektas bus įgyvendinamas dalimis – pirmiausia bus pradėtos ilgiausiai truksiančios stadiono su sporto muziejumi statybos. Vėliau, šių metų pabaigoje, bus pradėti kultūros centro, lengvosios atletikos objektų ir sporto centro bei vaikų darželio statybos darbai. Visi objektai bus baigiami statyti vienu metu.

Daugiafunkcis kompleksas Šeškinėje užims daugiau nei 228 tūkst. kvadratinių metrų teritoriją.

DJI 0701

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Nuomonė

  2023-06-09, 17:28  

  Jau geriau šioje vietoje gyvenamus daugiabučius pastatytų, o stadionui vieta tikrai atsirastų kitoje, ne taip apkrautoje vietoje. Įsivaizduokite, jei vyks varžybos, koncertai ir tai vakare vyksta (kaip buvo Žalgirio stadione), tai kokį triukšmą girdės Šeškinės, Fabijoniškių gyventojai.

 • Artistai su tuo vadinamu nacionaliniu stadioniuku

  2023-05-29, 14:44  

  Bereikalingas pinigų taškymas,už tokius pinigus visuose rajonų centruose atnaujintų stadionus ir jų infrastruktūrą.Tas vilniaus stadionas grynai KORUPCINIS PROJEKTAS,o jo vystytojams visiškai dzin,ar kas ten žais tą futbolą,ar žolėm apaugs nenaudojamas.

 • Tomas

  2023-05-23, 21:01  

  Geda miesto merui ir visiem kas toki stadiona nori statyti. Kauno krepsinio arena tiek pat talpina kiek jus sitame naujame futbolo stadione vietu darote! Darykite darbus normaliai. Stadionas turi bent 30 000 vietu tureti. Tada galima ir UEFA Euro grupes etapa pretenduoti surengti ir kitus rimtus renginius. Cia sostine ir zvelgiant i ateiti turi buti normalus Lietuvoje bent vienas tikras stadionas. Dabar sukisama bus virs 150 milijonu uz kazkoki muzieju, parka ir 15 tukst vietu stadijoneli, nesuproketavus net pozemines masinu stovejimu aiksteles. Uz tokius pinigus reikia teisti visus, kas cia toki reikala mum vilnieciam kisa. Skelbkit nauja konkursa arba keiskit projekta..

 • >LOL

  2023-05-23, 19:23  

  Ar bus daug gražesnis?

 • LOL

  2023-05-23, 16:17  

  tai kad ne taip atrodys tas kompleksas 😀

Rekomenduojami video