Top Baneris

Inžinerinės sistemos – komfortiškai aplinkai

2018 rugsėjo 11 d.
šildymo bei vėsinimo sistemos
Kosto Kajėno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus senamiestyje įsikūrusio viešbučio „Vilnia“ projektavimo ir rekonstrukcijos etapuose jėgas suvienijo trys ilgametę patirtį turinčios įmonės: „Dabingė“, „Telepaslauga“ ir „Samsung“, įrengusios šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo (ŠVOK), vandentiekio ir nuotekų (VN) sistemas. Visų trijų įmonių specialistų pastangomis pavyko suderinti užsakovų ir architektų sumanymus bei pateisinti užsakovų lūkesčius.

Viešbutyje įdiegtos inovatyvios ir ekonomiškos šildymo bei vėsinimo sistemos, sykiu įrengtas grindinis šildymas, sukursiantis komfortišką mikroklimatą. Toks šildymas leido išvengti radiatorių montavimo viešbučio kambariuose, taigi, juose atsirado daugiau erdvės. Viešbutis „Vilnia“ taip pat gali pasigirti net septyniomis vėdinimo sistemomis su didelio naudingumo rekuperatoriais, atskirai kambariams, konferencijų salėms ir virtuvei.

Viešbučio „Vilnia“ valdytojai ŠVOK įrangos diegimą pavedė vienam patikimiausių šios srities gamintojų – bendrovei „Samsung“ ir kompetentingiems montuotojams – „Telepaslaugos“ specialistams. Įdiegtos sistemos bus naudojamos siekiant inovatyviai bei ekonomiškai vėsinti ir šildyti pastatą. Aukščiausius energinius standartus atitinkančiame pastate labiausiai atsižvelgta į ŠVOK sistemų energinį naudingumą, veikiant vėsinimo ir šildymo režimais. Pagrindinė „Samsung“ komandos užduotis – pasitelkus naudojamą įrangą užtikrinti komfortišką mikroklimatą viešbučio svečiams ir personalui – būtent todėl „Samsung“ specialistai didelį dėmesį skyrė skirtingų technologijų sinergijai.

Viešbutyje „Vilnia” įdiegta sistema „Samsung VRF DVM S HP“, kuri, veikdama šildymo ir vėsinimo režimais, leis ne tik sutaupyti energijos išteklių, bet ir sumažinti eksploatacijos išlaidas šildant bei vėsinant pastatą.

Svarbiausias šios sistemos tikslas – prireikus šiltuoju sezonu viešbučio kambariuose užtikrinti komfortišką, stabilų ir energiškai efektyvų vėsinimą, o kitose patalpose – pilną vėsinimą, palaikant norimą temperatūrą ir tinkamą santykinę oro drėgmę.

Lauko blokų kompresorių kintamųjų apsukų valdymo technologija leis pasiekti aukštą sezoninį energinį efektyvumą, preciziškai tikslų kompresorių dažnių valdymą ir greitą sistemos prisitaikymą prie pastato vėsinimo poreikių.

Pasiekti aukštą efektyvumo lygį, užtikrinti komfortabilų mikroklimatą ir optimizuoti sistemos parametrus viešbutyje padės „Samsung DMS“ (angl. Data Management Server) valdymo sistema, kuri bus sujungta kartu su viešbučio „Vilnia“ valdymo sistema. Taip bus galima vidinių įrenginių ar lauko blokų įrangos darbą stebėti ir valdyti realiuoju laiku.

dabinge logo

telepaslauga logo

samsung log

 

Taip pat skaitykite:
viešbutis „Vilnia“

Klasikos interpretacija architektų akimis

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuIstoriniame pastate sostinės Maironio g. 1, dar visai neseniai gerai žinomame kaip laikraščio „Lietuvos aidas“ redakcija, kuriame buvo įsikūrusi ir žymioji kavinė „Pas Erlicką“, duris netrukus atvers naujas viešbutis „Vilnia“. Kaip pasakoja „RA studijos“ architektas Rimas Adomaitis, net prasidėjus statybos darbams kavinė neskubėjo užsidaryti ir dar kurį laiką veikė. Pirminė pastato paskirtis įtiko Pirminė […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video