Top Baneris

Informuoti apie darbų pradžią neskuba ir daugiabučius modernizuojančios įmonės

2016 liepos 7 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį baigta atnaujinti beveik dvigubai daugiau daugiabučių nei per tą patį 2015 metų laikotarpį. Šiemet jau surašyti 243 statybos užbaigimo aktai, pernai – 132. Bet naujų leidimų atnaujinti daugiabučius namus šiemet išduota keliskart mažiau – tik 128, kai per praėjusių metų pirmąjį pusmetį – 517. Galima spėti, kad pauzę lėmė ilgą laiką strigęs finansavimo procesas.

Šiuo metu pagal daugiabučių modernizavimo programą darbai vykdomi kone šešiuose šimtuose šalies statybviečių. Tik aštuoniasdešimtyje iš jų dar neaplankė statybos valstybinės priežiūros pareigūnai. Tačiau VTPSI laikosi įsipareigojimo bent po kartą iki statybos užbaigimo patikrinti visus atnaujinamus namus, operatyviai reaguoja į skundus dėl darbų kokybės.

Per pusmetį surašyti 235 statybos ir jos dalyvių veiklos patikrinimo aktai. Siekiant išvengti inspektoriaus subjektyvaus reikalavimų laikymosi vertinimo, patikros atliekamos pildant specialius kontrolinius klausimynus. Nustačius reikšmingų pažeidimų modernizuojant daugiabučius, surašytas 21 administracinio teisės pažeidimo protokolas. Dėl 5 statybos dalyvių padarytų pažeidimų kreiptasi į atestavimą atliekantį Statybos produkcijos sertifikavimo centrą, prašant įvertinti jų veiklą.

VTPSI jau ne kartą viešai priminė apie statytojo prievolę pateikti informaciją apie statybos pradžią ir jos dalyvius, leidime atnaujinti (modernizuoti) statinį taip pat yra pastaba apie šią Statybos įstatymo nustatytą statytojo pareigą. Nors už jos nevykdymą statytojui gresia bauda nuo 289 iki 868 eurų, tačiau tokie pažeidimai vis dar sudaro beveik pusę visų nustatomų pažeidimų. Tai nėra betikslis reikalavimas – duomenys apie pradedamą statybą ir jos vadovus reikalingi statybos valstybinei priežiūrai planuoti ir vykdyti. Be to, laiku gavus informaciją apie pradedamą statybą, galima darbų kokybės trūkumus pastebėti ir padėti rasti tinkamus sprendimus namo atnaujinimo proceso pradžioje, o ne baigiant darbus, kai klaidų taisymas kainuoja žymiai brangiau.

AM džiaugiasi gerėjančia modernizavimo kokybe, atsakingesniu kai kuriose teritorijose pastatų modernizavimą vykdančių rangovų požiūriu. VTPSI Kauno skyriui šiais metais atlikus patikras 36 statybvietėse Kauno apskrityje, nenustatyta nė vieno reikšmingo pažeidimo, kai per praėjusius metus šioje teritorijoje atnaujinamų namų statybos dalyviams buvo surašyta 17 administracinio teisės pažeidimo protokolų. Pagrindo rašyti protokolų šiais metais neturėjo ir VTPSI Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Telšių ir Tauragės skyrių pareigūnai.

Tinkamai įgyvendinus daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų sprendinius, daugiausiai per pirmąjį pusmetį atnaujinta namų Vilniaus (43), Kauno (40) ir Šiaulių (38) apskrityse.

Pagal AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video