Top Baneris

Informacinių sistemų jungtis – paprastesniam NT dokumentų tvarkymui

2017 balandžio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Pradėjo veikti „Infostatybos“ ir Nekilnojamojo turto registro elektroninė jungtis, kuri Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) bei savivaldybių administracijoms leis atsisakyti Nekilnojamojo turto registro tvarkytojui siunčiamų popierinių pranešimų, o norintiesiems įsigyti nekilnojamąjį turtą suteiks daugiau informacijos.

Sukūrus šią sąsają, VTPSI ir savivaldybių administracijų žymos apie „Infostatyboje“ paskelbtus ar pažymimus negaliojančiais statybą leidžiančius, statybos užbaigimo ar savavališkos statybos dokumentus, daromos ar panaikinamos nemokamai.

Šių informacinių sistemų integracija bus naudinga ir asmenims, siekiantiems įsigyti nekilnojamąjį turtą.

„Išsami informacija apie statybos procesą bus pasiekiama vienoje vietoje: apie statybą leidžiančius dokumentus, statybos užbaigimo aktus, deklaracijas apie statybos užbaigimą ir savavališkos statybos aktus bus galima sužinoti ir Nekilnojamojo turto registre“, – sakė Eglė Kuklierienė, laikinai einanti VTPSI viršininko pareigas.

Jos teigimu, įsigyjantys nekilnojamąjį turtą asmenys taip pat išvengs nesusipratimų, jei jų norimas įsigyti turtas buvo susijęs su nustatytais savavališkos statybos atvejais.

Informacinių sistemų jungtis padės ir kitoms institucijoms efektyviau administruoti mokesčius, vykdyti statybų priežiūrą kultūros vertybių teritorijose ir apsaugos zonose, teikti duomenis „vieno langelio“ principu.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video