Top Baneris

Ilzenbergo dvaras kviečia menininkus kurti skulptūrų parką

2017 sausio 4 d.
Konkurso organizatorių nuotr.
Konkurso organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare kuriamas naujas skulptūrų parkas. Dvaro šeimininkai skelbia skulptūrų konkursą, kuriame kviečiami dalyvauti visi dvaro kultūra besidomintys menininkai. Ilzenbergo dvaro parkas yra privatus, tad konkursas yra finansuojamas iš privačių lėšų. Angliškojo stiliaus Ilzenbergo parkas yra įtrauktas į valstybės saugomų parkų registrą. Jis užima 15 hektarų plotą tarp dviejų ežerų. Parko teritorijoje yra trys tvenkiniai, atkurtos ir prižiūrimos alėjos bei takai.

Pasirinkta skulptūrų konkurso tema atspindi Ilzenbergo dvaro puoselėjamą atmosferą, kurią apibūdina trijų kultūrinių polių dermė: „Dvaras – Meilė – Harmonija“. Šia tema sukurtos skulptūros turėtų papildyti Ilzenbergo parką ir darniai įsilieti į natūralią parko aplinką. Pirmasis būsimo skulptūrų parko eksponatas jau įrengtas. Tai – K. Dovydaičio sukurta bronzinė skulptūra „Angelų medis“. Tikimasi, jog naujos skulptūros atsiras įvairiose dvaro parko vietose ir prisidės prie dvarų kultūros atgimimo Šiaurės Lietuvoje. Menininkams siūloma susipažinti su konkurso rengėjų parengtu parko planu, kuriame pažymėtos skulptūroms tinkamos vietose. Rengėjai taip pat kviečia autorius siūlyti ir kitas, jų manymu, tinkamas vietas. Iš viso parke numatoma įrengti iki 10 skulptūrų.

Konkursui pateiktus darbus vertins konkurso komisija, kurią sudaro prof. Marius Šaliamoras, architektė Vidutė Povilauskaitė ir dvaro savininkas Vaidas Barakauskas. Vertinant bus atsižvelgta į skulptūros originalumą, atitiktis konkurso temai bei dermė su pasirinkta eksponavimo vieta Ilzenbergo dvare, taip pat skulptūros meninę vertę bei skulptūros kainos atitiktis sąnaudoms.

Konkurso rengėjai kviečia visus dvaro kultūra besidominčius menininkus susipažinti su konkurso sąlygomis www.ilzenbergas.lt ir teikti pasiūlymus iki 2017 m. vasario 28 d.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video