Top Baneris

Ieškos, kas atnaujins senąjį Vilniaus oro uosto pastatą

2023 sausio 31 d.
Senąjį Vilniaus oro uosto pastatą bus bandoma atnaujinti
Ž. Gedvilos/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Anksčiau siūlęs nugriauti sovietų laikais statytą pagrindinį Vilniaus oro uosto pastatą ir statyti naują atvykimo terminalą susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad jį bus bandoma atnaujinti ir integruoti į visą oro uosto kompleksą. Pasak jo, šiemet planuojama skelbti architektūrinį pastato konkursą.

„Šiemet su oro uostais planuojame skelbti architektūrinį konkursą, kur kviesime geriausius architektus, kad pasiūlytų, ką galime padaryti su senuoju terminalu, kaip integruoti su naujuoju (išvykimo terminalu – BNS), kaip viską pertvarkyti, kad tai būtų ir geriausia mūsų Lietuvos vizitinė kortelė, ir patogiausia keleiviams“, – žurnalistams antradienį sakė ministras. 

M. Skuodis 2021 metais yra sakęs, kad beveik prieš septynis dešimtmečius pastatytas atvykimo terminalas neatitinka šiandienos poreikių, todėl turėtų būti griaunamas ir statomas naujas. Anot jo, pastato rekonstrukcija būtų dukart brangesnė nei naujo statyba.

Tačiau pastatas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, todėl Kultūros paveldo departamentas nematė argumentų, kodėl jis galėtų būti nevertingas ir išbrauktas iš saugomų objektų sąrašo.

Departamento direktorius Vidmantas Bezaras yra sakęs, kad pasaulyje yra nemažai oro uostų, kuriuos plečiant senieji paveldo statiniai ar jų dalys buvo įkomponuoti į naujas erdves. 

Vilniaus oro uosto atvykimo terminalas pastatytas 1954 metais, 1984 metais jis įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video