Top Baneris

Idėjoms gražinti Vilnių savivaldybė skyrė mėnesį

2017 lapkričio 3 d.
„Kuriu Vilnių“
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės ir jos viešųjų erdvių pokyčiams neabejingi menininkai galės prisidėti prie miesto gražinimo. Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė naują miesto meno projektų rėmimo programą „Kuriu Vilnių“. Tiesa, idėjoms sugeneruoti laiko nedaug – tik iki gruodžio 8-osios.

„Vilniaus viešosios erdvės gali būti dar gyvesnės, įdomesnės ir patrauklesnės žmonėms, todėl inicijuojame šią pilotinę miesto meno rėmimo programą. Esu įsitikinęs, kad Vilniaus gatvėms, skverams, parkams, kiemams ir pastatams reikia laisvų, kūrybingų ir netikėtų meno sprendimų. Turime daug talentingų ir drąsių kūrėjų, manau, jų darbai netikėtu kampu atskleis vilniečiams jau įprastas miesto erdves, nustebins ir įtrauks, privers praeivius stabtelėti“, – kalbėjo sostinės meras Remigijus Šimašius.

Menininkai bei aktyvūs vilniečiai ar verslo atstovai gali teikti paraiškas dalyvauti šioje programoje ir gauti finansavimą jau nuo lapkričio 3 d. Bendra projektui skirta suma – 500 tūkst. eurų.

Miesto meno projektų finansavimo tikslas – skatinti, kad menas Vilniuje būtų kuo plačiau pasklidęs ir kuo įdomesnis. Todėl prioritetas skiriamas originalioms, naujoms ir netikėtoms idėjoms, kurios atvirai, kūrybingai ir savitai puošia sostinės viešąsias erdves bei atskleidžia pasirinktos vietos identitetą ir charakterį. Projektas suteikia galimybę kuo platesniam meno kūrėjų ratui įvairiose meno srityse įgyvendinti savo kūrybines idėjas.

Visi norintys dalyvauti programoje, gali teikti paraiškas daugiau nei vienam projektui finansuoti (atskirų projektų arba projektų seriją), tačiau jie negali būti kartotiniai ir jau pristatyti kituose konkursuose, taip pat finansuojami kitų savivaldybių ar esantys reklaminio pobūdžio.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Meno projektų forma ir turinys – atviri kūrėjų interpretacijoms. Tai gali būti gatvės menas, skulptūros, instaliacijos, meninis apšvietimas, piešiniai ant sienų ar kitos netikėtos ir mažiau įprastos meno formos.

Paraiškas vertins projektų vykdymo priežiūros bei ekspertų darbo grupė. Pirmoji vertins projektų atitiktį ir tinkamumą, rengs ir teiks informaciją apie projektų vertinimą ekspertų darbo grupei. Ekspertų grupė bus sudaryta iš visuomenei žinomų kompetentingų vaizduojamojo meno, architektūros, menotyros, kultūros paveldo ir kitų specialistų. Ši grupė pagal programos kriterijus vertins paraiškas ir atrinks nugalėtojus.

Kūrėjai gavę finansavimą, savo projektą įsipareigos įgyvendinti ne ilgiau kaip per 18 mėn. nuo sutarties pasirašymo dienos. Iš viso gali būti finansuojama iki 100 proc. visos projekto vertės.

Šia miesto meno rėmimo programa taip pat siekiama, kad įvairios meno formos Vilniuje skleistųsi ne tik miesto centre, bet ir kituose rajonuose atsirastų netikėtų ir aplinką pagyvinančių, gyventojus sudominančių meno kūrinių. Papildomi balai skiriami tiems projektams, kurie sutelkia dalį lėšų iš privačių rėmėjų ir partnerių.

Panašūs miesto meno rėmimo projektai vykdomi ir kituose, šiuolaikiniu menu garsėjančiuose miestuose – Londone, Niujorke, Čikagoje ir kitur.

Daugiau informacijos bei paraiškos forma – www.vilnius.lt/kuriuvilniu

Sauliaus Žiūros nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video