Viešbučiui „ibis Vilnius Centre“ suteiktas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) „New Construction“ galutinis sertifikatas, įvertinimas „Good“. Tai – pirmasis Baltijos šalyse BREEAM sertifikuotas viešbutis. Šiuo sertifikatu įvertinamas pastato poveikis aplinkai, darbuotojų ir lankytojų komfortas bei gerovė, pastato energinis efektyvumas, ekologinė apsauga ir bioįvairovė.
Vilniuje, Rinktinės gatvėje, iškilęs viešbutis jau susilaukė daugybės teigiamų lankytojų vertinimų, šalia įsikūrusių įstaigų darbuotojai ir aplinkiniai gyventojai mielai lankosi pirmajame aukšte veikiančiame restorane. Apleistas sklypas Vilniaus centre virsta vietos gyventojų traukos vieta.
Vertinta daugiau kaip 50 tvarumo aspektų
„Šis viešbutis buvo statytas „Orbis Hotel Group“ užsakymu, tad pastato kokybė turėjo atitikti aukštus „AccorHotels“ viešbučių standartus. Prieš statydami šį viešbutį iš pradžių turėjome jį suprojektuoti, gauti visus reikiamus leidimus, ir tik paskui imtis statybos darbų“, – pasakojo bensdrovės „Merko statyba“ generalinis direktorius Saulius Putrimas.
„Lietuvoje nekilnojamojo turto vystytojai dažniausiai pasirenka BREEAM standartą diegti statydami biurų pastatus ar prekybos centrus, nes mato akivaizdžias vertes pritraukiant nuomininkus, mažinant eksploatacijos išlaidas ar iškeliant pastato vertę. „ibis Vilnius Centre“ – tai vienas iš tų retų atvejų Baltijos šalyse, kai holistinis tvarumo kriterijų standartas BREEAM buvo diegiamas projektuojant ir statant viešbutį. Tai parodo Lietuvoje nekilnojamojo turto objektus vystančių bendrovių brandą ir aukštos projektavimo bei statybos kokybės siekimą“, – teigė „Vesta Consulting“ įkūrėjas ir BREEAM akredituotas konsultantas, prisidėjęs prie viešbučio „ibis Vilnius Centre“ projektavimo ir statybos komandos nuo pat projekto pradžios, Evaldas Savickis.
Suteikdami BREEAM „New Construction“ sertifikatą, auditoriai įvertino daugiau kaip 50 tvarumo aspektų. Dėmesys buvo kreiptas į atsakingai pagamintų ir žmogui sveikų medžiagų panaudojimą, statybinių atliekų rūšiavimą, energijos poreikį, 52 proc. mažesnę CO2 taršą. Įvertintas akustinis komfortas, natūralios šviesos kiekis darbo vietose, socialiniai patogumai tiek pastate, tiek greta pastato, infrastruktūra dviratininkams ir e. priemonių mėgėjams. Eksploatuoti tokį pastatą itin ekonomiška: energijos poreikis net 71 proc. mažesnis nei įprasta tokio tipo pastatuose, vandens suvartojama perpus mažiau.
Svarbu ir darbuotojų, ir bendruomenės gerovė
BREEAM vertintojams labai svarbu ir socialiniai aspektai: darbuotojų gerovė, bendruomenėms sukuriama vertė, saugi ir patogi prieiga visiems transporto dalyviams.
Todėl siekiant šio standarto, statybos metu daug dėmesio skirta saugiai ir sveikai darbo aplinkai, buvo atlikti personalo mokymai apie saugos darbų procedūras, neigiamo poveikio aplinkai mažinimo procesus. Įgyvendintos visos priemonės, užtikrinančios grunto, vandens ir oro taršos mažinimą, buvo stebėtas ir kontroliuotas elektros energijos, kuro ir vandens suvartojimas statybų metu. Statybinės atliekos buvo rūšiuojamos tiek statybos aikštelėje, tiek atliekų perdirbėjų teritorijoje, buvo fiksuojami perdirbamų atliekų kiekiai ir siekiama kuo didesnius atliekų srautus perdirbti, kad jie nepatektų į sąvartynus. Įgyvendintos visos ekologo rekomendacijos, kad tinkamai būtų apsaugoti statybos teritorijoje ir šalia augantys medžiai.
BREEAM „New Construction“ sertifikatas buvo suteiktas ir kompanijos „Merko“ statytam verslo centrui „Narbuto 5“.
„Merko“ inf.