Į viešbučių verslą pagalbos verslui fondas investuoja dar 27,3 mln. eurų

Į viešbučių verslą pagalbos verslui fondas investuoja dar 27,3 mln. eurų

Radisson Blue Royal Astorija
Viešbutis Vilniuje „Radisson Blue Royal Astorija“ (Bendrovės nuotr.)

Vieno mlrd. eurų vertės Pagalbos verslui fondą valdanti Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) praneša pasirašiusi dvi investavimo sutartis apgyvendinimo paslaugų sektoriuje, kurių bendra vertė siekia 27,3 mln. eurų.

Remiantis jomis, fondas išpirks 13,8 mln. eurų vertės įmonės „Grand Hotel Vilnius“, valdančios viešbutį „Kempinski“, obligacijų ir 13,5 mln. eurų vertės viešbutį „Radisson Blue Royal Astorija“ valdančios įmonės „Astorija Hotel“ obligacijų. 

VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas pažymi, kad visas apgyvendinimo paslaugų teikimo sektorius pajuto beprecedentį pandemijos poveikį, kai negavo suplanuotų pajamų nei iš atvykstamojo turizmo, nei iš vietinės rinkos vartotojų.

„Pritrauktos valstybės investicijos padės didelę verslo patirtį turinčioms įmonėms atstatyti kapitalo trūkumą, tęsti suplanuotus darbus ir investicijas, bei, tikiu, laiku grąžinti pasiskolintas lėšas“, – pranešime sako D. Vilčinskas. 

Viešbučius „Kempinski“ ir „Radisson Blue Royal Astorija“ valdančio „AAA Holdingo“ direktorius Laurynas Antropikas komentuoja, kad po šios sprendimo galės subalansuoti finansinius srautus, taip pat atlikti dar prieš pandemiją suplanuotas investicijas, būtinas tvariai viešbučių ūkio veiklai išlaikyti. 

„VIVA parodytas pasitikėjimas mūsų verslo tvarumu ir jų pritaikytas finansavimo modelis suteikia turizmo ir apgyvendinimo sektoriui, tik vasarą pradėjusiam keltis po pandemijos nokdauno, atsparumo ir lankstumo išgyventi šį sudėtingą laikotarpį“, – sako L. Antropikas. 

Pasak VIVA vadovo, fondui šie sandoriai – itin reikšmingi, kadangi tai yra didžiausios iki šiol pasirašytos investavimo sutartys. Taip pat, anot jo, svarbu, kad tokia didelė suma bus skolinama išperkant įmonių obligacijas.

D. Vilčinskas tikisi, kad įmonių skolinimosi šaltinių diversifikavimo pavydžiai paskatins ne tik apgyvendinimo, bet ir kituose sektoriuose dirbančias įmones aktyviau domėtis obligacijų leidimu. 

„Bendraudami su verslo atstovais, vis dar susiduriame su mitais apipintu požiūriu į skolinimąsi išleidžiant obligacijas, įmonėms neretai stinga informacijos arba praktinės patirties. Realybėje šis skolinimosi būdas nėra sudėtingesnis nei paskola“, – sako D. Vilčinskas.

Šį pavasarį Fondas išpirko vieno mln. eurų vertės įmonės „Ateities verslo investicijos“, valdančios viešbutį „Park Inn by Radisson“ obligacijų, taip pat suteikė 1,8 mln. eurų paskolą viešbučius „Courtyard by Marriott“, „Hilton Garden Inn“ ir „Moxy“ valdančiai įmonei „Apex Alliance Hotel Management“.

VIVA balandį su didžiausiu kelionių organizatoriumi Baltijos šalyse „Novaturu“ pasirašė sutartį dėl 10 mln. eurų investicijos iš fondo (dalis šios sumos jau grąžinta). Fondas atliko ir kitų investicijų. 

Pagrindinis Pagalbos verslui fondo tikslas – padėti vidutinėms ir didelėms Lietuvoje veikiančioms įmonėms, susidūrusioms su COVID-19 sukeltais iššūkiais. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Temos: astorija hotel, grand hotel vilnius, Investicijos, kempinski, radisson blue royal astorija, viešbučiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai