Top Baneris

Į naujo „Paupio“ etapo vystymą „Darnu Group“ investuoja 13 mln. eurų

2019 spalio 15 d.
„Paupio“ rajonas, „Darnu Group“
„Paupio“ rajonas. „Darnu Group“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ pradeda ketvirtojo kvartalo statybas atgimstančiame istoriniame Vilniaus senamiesčio „Paupio“ rajone. Architekto Tado Balčiūno biuro projektuotas kvartalas Vilnelės upės pakrantėje iškils iki 2021 metų pavasario.

A klasės energinio naudingumo 3-5 aukštų pastatuose naujakurių lauks 103 butai ir 3 komercinės patalpos. Projekto rangovas – bendrovė „Naresta“. Statomų butų plotas sieks nuo 30,96 iki 98,24 kv. m. Pirkėjams bus siūlomi ir dviejų aukštų būstai, taip pat terasos su vaizdu į upę. Į šį projekto etapą „Darnu Group“ investuoja 13 milijonų eurų.

Architekto T. Balčiūno teigimu, pagrindiniais šio kvartalo kūrybos šaltiniais buvo Vilnelės upė ir rajoną supanti gamta.

„Balti namai savo formomis kiek primins užmiesčio vilų dvasią: per tarpus tarp jų bus matomi žali kiemai bei terasos su vaizdu į upę, o kvartalo viduje – kiemas su vaikų žaidimų aikštele ir poilsio zonomis. Projektuojant taip pat norėjosi daugiau veiksmo perkelti arčiau kranto. Vilnius turi netgi dvi upes, kurių beveik neišnaudojame. Tikiuosi, kad Paupys taps įkvėpimu atgaivinti miesto pakrantes“, – sako T. Balčiūnas.

Kvartalo gyventojams bus skirta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė bei dviračių saugyklos su IP kameromis. Kiekviename bute bus įrengtas grindinis šildymas bei rekuperacinė vėdinimo sistema.

„Paupio“ rajonas. „Darnu Group“ vizual.

„Paupio“ rajonas. „Darnu Group“ vizual.

Pirmieji naujakuriai – dar šiemet

„Darnu Group“ vystomas „Paupio“ rajonas yra didžiausias ilgalaikis konversijos projektas Lietuvoje. Jis yra dalis „Architektūros parko“ – į 2010-2020 metų Vilniaus savivaldybės strateginį planą įtraukto projekto, kurį vykdant apleista buvusi pramoninė teritorija virsta šiuolaikine funkcionalia miesto dalimi.

Visą „Paupio“ rajoną sudarys septyni kvartalai. Čia įsikurs daugiau nei 700 šeimų, o komercinei ir administracinei veiklai skirtame kvartale bus įrengta ne tik 15 tūkst. kvadratinių metrų biurams, bet ir dirbs kino teatras „Pasaka“, sporto klubas „Re.Formatas“, maisto prekių parduotuvė, vaistinė. Miestiečių traukos centru rajone taps Paupio turgus, kuriame savo produktus siūlys geriausi maisto gamintojai, taip pat veiks įvairios užkandinės ir kavinės, gurmanų maisto akademija, vyks įvairiausi renginiai.

Anot „Darnu Group“ pardavimų direktoriaus Manto Umbraso, šiuo metu bendrovė „Paupyje“ jau pardavė 234 butus ir pagal aukštos klasės pardavimus užtikrintai pirmauja tarp visų NT vystytojų.

„Kaip ir prognozavome prieš metus, augant vilniečių perkamajai galiai, jie vis drąsiau renkasi norimos, aukštesnės gyvenimo kokybės nekilnojamąjį turtą. Vien per šių metų devynis mėnesius savo naujus šeimininkus surado 144 butai „Paupyje“ arba 27 proc. visos prestižinio būsto sostinės rinkos ir ši kreivė yra tolygiai kylanti – per paskutinį ketvirtį buvo parduoti 65 butai arba 47 proc. daugiau nei antrąjį“, – teigia M. Umbrasas.

Į viso rajono vystymą „Darnu Group“ investuoja 150 mln. Eur. Šiemet bus užbaigti pirmieji trys gyvenamieji kvartalai, kuriuose – 382 butai.

„Darnu Group“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video