Top Baneris

Gyventojų įtartus statybos Žvėryne pažeidimus patvirtino inspekcija

2017 gegužės 8 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) kreipsis į teismą dėl Vilniuje, Birutės g. 40, statomo daugiabučio statybos leidimo panaikinimo. Toks sprendimas priimtas baigus šio objekto statybą leidžiančio dokumento, kurį bendrovei „Via Sportas“ išdavė Vilniaus miesto savivaldybės administracija, teisėtumo patikrinimą.

„Tyrimo metu nustatyta, kad leidimas šio objekto statybai buvo išduotas neteisėtai, todėl kreipsimės į teismą dėl jo panaikinimo. Ieškinys, kuriuo siekiama apginti viešąjį interesą, bus parengtas artimiausiu metu“, – sakė laikinai VTPSI viršininko pareigas einanti Eglė Kuklierienė.

VTPSI tyrimą dėl Vilniuje, Birutės g. 40, statomo daugiabučio leidimo teisėtumo pradėjo po visuomeninės organizacijos „Žvėryno bendruomenė“ ir Vilniaus apygardos prokuratūros kreipimosi.

Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis duodamas interviu žurnalui „Statyba ir architektūra“ prieš kelis mėnesius apgailestavo, kad kolegų Miesto plėtros departamente suderintą Birutės g. 40 projektą pamatė per vėlai. „Ten buvo sudegęs istorinis pastatas, ir beveik visi paveldosaugininkai, visos vertinimo tarybos pritarė, kad jį galima patraukti į šoną ir pastatyti ant savotiško kičinio pjedestalo. Mane šokiravo, kad visa tai pavadinta paveldo atkūrimu. Tikrai suprantu ir palaikau bendruomenės protestus. Projektą neišvengiamai reikės taisyti“, – kalbėjo M. Pakalnis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video