Top Baneris

Gyventojai vis palankiau žiūri į daugiabučių renovaciją

2017 sausio 2 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų, gyvenančių nerenovuotuose daugiabučiuose, norėtų juos atnaujinti. Tokius rezultatus atskleidė rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kartu su Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) metų pabaigoje atliktas Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas.

Respondentų, gyvenančių nerenovuotuose daugiabučiuose, buvo prašoma atsakyti, ar jie pritaria daugiabučių namų atnaujinimui ir esant tinkamoms aplinkybėms atnaujintų savo daugiabutį.

Rezultatai atskleidė, jog dauguma gyventojų (51 proc.) pritaria renovacijai ir norėtų atnaujinti savo būstą, dar ketvirtadalis (25 proc.) šiuo klausimu nuomonės (t. y. ir neigiamos nuostatos) neturi. Ir tik mažiau nei ketvirtadalis (24 proc.) šalies gyventojų savo daugiabučio atnaujinti neplanuoja.

„Tyrimo rezultatai labai aiškiai parodo, jog gyventojai pasitiki dabartine daugiabučių atnaujinimo programa. Tai, jog daugiau nei 50 proc. šiandien norėtų atnaujinti savo daugiabutį, yra akivaizdus patvirtinimas, jog judame teisinga kryptimi,“ – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Pasak V. Serbentos, pastarųjų metų progresą ir gerokai pasikeitusią visuomenės nuomonę į renovaciją iliustruoja ankstesnių metų gyventojų apklausos. Dar prieš penkerius metus gyventojai daugiabučių atnaujinimą vertino kardinaliai priešingai: 2011-aisiais prasidėsiančiu renovacijos proveržiu tikėjo tik 5,4 proc. didžiųjų miestų gyventojų, tuo tarpu skeptiškai procesus vertino net 93,4 proc. apklausos dalyvių, iš kurių beveik 40 proc. teigė, kad permainų galima tikėtis tik tuomet, kai daugiabučiai namai ims griūti.

Praėjusių metų gruodžio mėn. atliktos apklausos metu respondentų taip pat buvo prašoma atsakyti, kaip jie vertina naująjį renovacijos modelį, kuomet visu daugiabučio atnaujinimo procesu rūpinasi savivaldybė. Dauguma respondentų naująjį Programos modelį vertina palankiai (labai palankiai – 14 proc., greičiau palankiai – 41 proc.), 29 proc. neturi nuomonės šiuo klausimu, ir tik 16 proc. apklausos dalyvių vertinimas buvo nepalankus.

„Akivaizdu, jog renovacijos skeptikų skaičius vis mažėja ir, esu įsitikinęs, kad didžiąja dalimi prie to prisidėjo naujasis Programos modelis, pagal kurį šiuo metu įgyvendinama apie 75 proc. daugiabučių renovacijos projektų“, – įsitikinęs BETA direktorius.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video