Top Baneris

Aštuntas sezonas: „Burbuliatoriai“ vėl gaivina viešąsias erdves

2016 birželio 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Pilietinė iniciatyva „Burbuliatorius“ jau 8 sezoną kviečia miestų ir miestelių gyventojus muilo burbulais gaivinti pamėgtus skverus ir aikštes. Šiandien, birželio 6-ąją, 18 val., Lietuvos ir užsienio miestuose prasidės antrasis šio sezono „Burbuliatorius“.

Visą vasarą Lietuvos ir užsienio miestų gyventojai kas antrą pirmadienį susitiks miesto erdvėse, kur organizuos iškylas, dalyvaus meninėse improvizacijose ir literatūros skaitymuose, eksperimentuos su milžiniškais muilo burbulais.

Šiais metais kartu su Lietuvos ir Didžiosios Britanijos miestais iniciatyvoje dalyvauja Čikaga ir Čekijos miestas Nachodas. Iš viso prisijungė 15 miestų.

„Burbuliatoriuose“ dalyvauti gali kiekvienas: tereikia atsinešti muilo burbulų indelį, lauko žaidimų, pakviesti artimuosius bei draugus. Kiekviename mieste yra tradicine tapusi „burbuliavimo“ vieta: Vilniuje – žalioji Lukiškių aikštė, Kaune – žalioji erdvė prie Kauno pilies, Klaipėdoje – Atgimimo aikštė, Alytuje – Jaunimo parkas. Tiesa, šiais metais pradėjus Lukiškių aikštės rekonstrukcijos darbus renginys bus perkeltas į netoli esančią pievą prie Baltojo tilto.

Anot iniciatyvos autorių, kūrybinės grupės „Laimikis.lt“ atstovų, per 7 metus Lietuvos viešosios erdvės išgyveno pokyčius, miestiečiai ėmė aktyviau naudotis viešųjų erdvių teikiamomis galimybėmis.

„Sugalvojome „Burbuliatorių“ kaip viešųjų miesto erdvių gaivinimo ritualą, kas antrą pirmadienį suburiantį miestiečius pūsti muilo burbulus ir iškylauti viešosiose erdvėse. Mūsų įsitikinimu, kolektyvinis kūrybinis veiksmas gali atgaivinti užmirštas miesto vietas, jis sukuria emocinį ryšį tarp miestiečių ir pasirinktos vietos, padeda išvystyti naujus veiklos scenarijus. Šis erdvių prijaukinimo procesas reikalauja laiko. Vienas iš iššūkių, su kuriais susiduriama siekiant palaipsniui atgaivinti viešąsias erdves per miestiečius suburiančių atvirų laisvalaikio formų plėtojimą – viešųjų erdvių rekonstrukcijos projektai, kurių rengėjai neatsižvelgia į miestiečių poreikius ir jau susiformavusias bei prigijusias laisvalaikio formas“, – komentavo „Burbuliatoriaus“ iniciatorė, miesto antropologė Jekaterina Lavrinec.

burbuliatorius 8 sezonas 1

2009 metais Vilniuje užgimusi iniciatyva unikali tuo, kad ji vyksta vienu metu daugiau nei 15 Lietuvos ir užsienio miestų, tiesdama tiltus tarp skirtingų pasaulio miestų gyventojų. „Burbuliatorius“ subūrė užsienyje gyvenančias lietuvių bendruomenes. Dažniausiai užsienio miestus jis pasiekia keliaujančio jaunimo ir užsienyje gyvenančių šeimų dėka.

„Burbuliatoriaus“ iniciatyva plačiai pristatoma skirtingų šalių spaudoje, tokiu būdu garsinamas Lietuvos gyventojų kūrybingumas. Šiais metais prie „burbuliuojančių“ miestų pirmą kartą prisijungia Čikaga bei Čekijos miestas Nachodas.

„Šios iniciatyvos privalumas yra jos absoliutus atvirumas: tereikia ateiti su savo muilo burbulais ir atsinešti atsarginį buteliuką praeiviui. Kryptingai siekėme išlaikyti šią iniciatyvą nepolitizuota ir nekomercine, kad ji išliktų atvira kiekvienam miestiečiui. Atvirumas skirtingų įsitikinimų žmonėms yra esminė viešųjų erdvių charakteristika. Neturime pamiršti, kad aikštės savo kilme yra ne oficialių paradų, o susitikimų ir dialogo tarp skirtingų miesto gyventojų grupių vieta“, – pabrėžia „Laimikis.lt“ atstovai.

burbuliatorius 8 sezonas 2

Aštuntojo Burbuliatoriaus sezono kalendorius: gegužės 23 d., birželio 6 ir 22 d., liepos 4 ir 18 d., rugpjūčio 8 ir 22 d., rugsėjo 5 d.

Šiais metais dalyvaujantys miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Alytus, Biržai, Panevėžys, Vievis, Šilutė, Telšiai, Mažeikiai, Marijampolė, Gargždai, Dundalkas (Airija), Linkolnas (Anglija), Nachodas (Čekija), Čikaga (JAV). Daugiau informacijos – feisbuko grupėje „Burbuliatorius“.

Nuotraukų autorius: Artūras Žukas (Arturasz Photography)

burbuliatorius 8 sezonas 5 new


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video