Top Baneris

Gyvenimas jūriniame konteineryje? Gali būti ne taip ir blogai, kaip galbūt atrodo (1)

2022 gruodžio 7 d.
wertheim1
Pasidalykite straipsniu

Požiūris į jūrinių konteinerių pritaikymą gyvenamajai erdvei – vis dar nevienareikšmis. Vieni įžvelgia tik privalumus: tvarus ir mobilus architektūrinis sprendimas, greita statyba, minimali žala aplinkai. Kiti – net ir pripažindami šiuos privalumus sunkiai įsivaizduoja, kaip galima gyventi „skardinėse dėžėse“… O gal viskas priklauso nuo galutinio rezultato?

Vokietijos pastatų startuolis „Containerwerk“ gyvenamuosius modulius iš nebenaudojamų jūrinių konteinerių jau porą metų gamina serijiniu būdu.

Visi konteineriai surenkami ir įrengiami gamyklinėse patalpose. Sklypuose belieka suformuoti juostinius pamatus ir pravesti reikalingas komunikacijas. Pasikeitus aplinkybėms konteinerius be didesnės ir matomos žalos aplinkai galima perkelti į kitą vietą. Pastačius modulius belieka pritvirtinti stogo dangos elementus ir atlikti fasado apdailą.

wertheim2

Serijinė tokių modulių gamyba – dar ne itin paplitusi. Intensyvus eksperimentavimas, kaip nebenaudojamus krovininius jūrų kontenerius pradėti gaminti serijiniu būdu truko aštuonerius metus. Kertiniu lūžiu, padėjusiu pradėti serijinę gamybą, tapo sukurta automatizuota sienų šilumos ir garso izoliacijos technologija. Tai ne tik paspartino ir automatizavo gamybos procesą, bet ir padėjo sienų modulių storį sumažinti iki 10 cm. Dėl plonesnių sienų šiuose moduliuose gerokai išsiplėtė gyvenamasis plotas.

„Dabar kasmet galime pagaminti tūkstančius modulių, kurie jau paruošti naudojimui. Plonų, su aukšta šilumos ir garso izoliacija sienų bei termiškai sustiprintų grindų surinkimas ir montavimas užtrunka tik dvi valandas, – sako  „Containerwerk“  generalinis direktorius Michaelis Haiseris.

wertheim3

Vieno konteinerinio modulio svoris nėra didelis, todėl galimi skirtingi konstrukciniai variantai.  Visi konteineriai priekinėje dalyje turi vieną didelį langą, kuris suteikia erdvumo pojūtį.

Bendras vieno modulio plotas – 26 kv. m. Montuojant tarpusavyje galima suformuoti norimo dydžio gyvenamąjį namą. Bet ir viename modulyje dėl itin funkcionalaus išplanavimo telpa pagrindinės funkcinės zonos: virtuvėlė, šviesi ir erdvi valgomojo bei darbo erdvė bei vonios kambarys.   

wertheim12

Prieš porą metų Vokietijos Wertheimo mieste iš 21 „Containerwerk“ modulių buvo suformuotas gyvenamasis kvartalas „My Home“. Nors šie namai skirti laikinam apsistojimui, bent jau pasižvalgius į foto kyla klausimas: „O kodėl tokiuose moduliuose nebūtų galima gyventi nuolat“?


Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • Tavo architektas

   2022-12-08, 15:54  

   Viduje dar nieko, išorėje jausmas kaip lystum į apdailintų konteinerių krūvelę.

  Rekomenduojami video