Top Baneris

Greitų statybų ateitis? Sukūrė „Lego“ kaladėles primenančius statybų blokus iš perdirbtų medžiagų

2024 sausio 22 d.
rencoTik SA
„Renco“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Floridoje, JAV, įsikūrusi inžinerinė kompanija „Renco“ sukūrė statybinį bloką, pagamintą iš pakartotinai panaudotų medžiagų, kurios susijungia lyg „Lego“ kaladėlės. Pagaminti iš stiklo pluošto, dervos ir akmens blokeliai jau buvo išmėginti ir butų kompleksams JAV statyti, ir Turkijoje po žemės drebėjimų, siekiant greičiau bei pigiau atstatyti infrastruktūrą po stichinių nelaimių. Ar tai greitesnė ir tvaresnė statybų ateitis?

„Renco“ sukurto bloko sudėtis ir dizainas lemia tvirtumą, o jų gaminimas reikalauja mažiau energijos nei kitos statybinės medžiagos, naudojamos pastatams. „Renco“ konstrukcinė pastatų sistema yra 23 kartus stipresnė už betoną bei pigesnė. Statyti būstus iš tokių blokų taip pat greičiau ir paprasčiau, nes jie susijungdami sukuria ištisas struktūras – taip, kaip „Lego“. Kiekvienas blokas yra stačiakampis su daug rankenėlių, kurios susijungia su kitais blokais.

RENCO blokai
„Renco“ nuotr.

Tipinio bloko matmenys yra 20 x 20 x 40 centimetrų, jis 20 proc. lengvesnis nei tradicinis betoninis blokas. Atskiri blokeliai gaminami naudojant stiklo pluoštą, dervą ir akmenis – 40 proc. medžiagų panaudota iš kitų pramonės šakų, pavyzdžiui, laivų statybos, kur jos tiesiog būtų utilizuojamos. Blokai tarpusavyje sujungiami naudojami metilmetakrilato klijus, kurie paskirstomi klijų pistoletu. Dėl šio nesudėtingo metodo 11-ai nekvalifikuotų darbuotojų prireikė maždaug 8 savaičių, kad pastatytų 4 vienodus triaukščius pastatus Floridoje.

Gamintojas įsitikinęs, kad tokių medžiagų panaudojimas būtų ypač aktualus neramiose zonose, kur didelis uraganų ir žemės drebėjimų pavojus. Atsižvelgiant į klimato kaitos prognozes, stichinių nelaimių mastas ateityje gali tik didėti, todėl tvirtų, ilgaamžių medžiagų naudojimas statybose labai vertinamas.

„Renco“ bendraįkūrėjis Tomas Murphy daugiau nei 50 metų dirba statybos pramonėje ir viliasi, kad jų kompanijos gaminys padarys progresą rinkoje. „Dabar turime galimybę visam laikui pakeisti statybų ateitį. Tai reiškia: kurti namus, kurie būtų ne tik tvarūs ir atsparūs, bet ir pastatyti taip, kad išliktų ateinančioms kartoms“, – vylėsi jis.

Pagal „Dezeen“ informaciją parengė Deimantė Bagdanavičienė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video