„Green Hall 2“ pretenduoja į žaliausio verslo centro vardą

„Green Hall 2“ pretenduoja į žaliausio verslo centro vardą

„Green Hall 2“

Neries vingį atkartojantis pastato fasadas, vidinis kiemas su sodu bei dekoratyviniu tvenkiniu, gausi žaluma ir moderniausios aplinką tausojančios technologijos – visus pastato energetinius poreikius patenkinantis geoterminis šildymas, energiją taupantis dvigubas fasadas ir tylusis vėdinimas – antrasis „Green Hall“ verslo centras tampa rimtu pretendentu į žaliausio Lietuvoje biurų pastato titulą.

8 800 kvadratinių metrų ploto, septynių aukštų pastatas su dviejų aukštų požemine automobilių aikštele, iškils Vilniaus Žvėryno mikrorajone šalia pirmojo „Green Hall“ pastato, kur įsikūrė „Barclays Global Services“ Lietuvos filialas ir daug kitų nuomininkų.

Planuojama, kad pastatas bus baigtas 2016 metų IV ketvirtį. Projektą vystantis koncernas SBA į jį investuos apie 17 mln. eurų.

„Pirmojo „Green Hall“ pastato sėkmė pateisino mūsų pasirinktą koncepciją ir sprendimus. Tada, per patį pasaulinės finansų krizės įkarštį, nusprendėme investuoti į pastato kokybę, modernias technologijas ir kartu didžiulį dėmesį skirti aplinkos tausojimui, žalioms erdvėms. „Green Hall 2“ projektas – tai šios koncepcijos tąsa. Statome taip, kad mus pasirinktų pirmaujančios kompanijos, gebančios įvertinti technologijas ir pažangius sprendinius, didelį dėmesį skiriančios sveikesnei darbo aplinkai“, – sako SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Projekto įgyvendinimui pasirinkta Danijos architektų bendrovė „Arrows“. Pasak E. Valentinavičiaus, Danija yra tarp modernios architektūros tendencijas Europoje diktuojančių šalių, jos architektai turi savo stilių, didžiulę patirtį ir tradiciškai itin daug dėmesio skiria pastato tvarumui.

„Labai sudėtingoje architektūriniu požiūriu vietoje, kur galioja daug reikalavimų bei sąlygų, mums pavyko sukurti Vilniui unikalų savo dinamiškumu ir ekspresyvumu pastatą“, – sakė „Arrows“ architektai.

green_hall_2_2

„Green Hall 2“ verslo centras išsiskirs savo netaisyklinga forma – vakarų pusėje, arčiau senojo Žvėryno, žemesnis ir siauresnis pastatas, išauga ir praplatėja centre, kur bus įrengti įėjimai, o po to susiaurėja, bet iškyla dar aukščiau rytinėje pusėje. Pastato dinamiškumą išryškins ir jo fasadui naudojamos medžiagos – nuo veidrodinio stiklo rytinėje fasado dalyje iki pusiau matinio plieno vakaruose.

Architektūrinis pastato sprendimas lemia, kad 1 kvadratiniam metrui nuomojamo ploto tenka 0,5 kvadratinio metro skaidrių fasado dalių, tai reiškia, kad natūrali dienos šviesa pasieks absoliučiai visas darbo vietas.

Upės vingį savo formą atkartojančio pastato viduryje per tris aukštus bus įrengtas atrijus, iš kurio matysis ir senieji mediniai Žvėryno pastatai, ir kitoje pusėje esantis sodas.

Drauge su pirmuoju „Green Hall“ pastatu naujasis verslo centras sudarys vientisą kvartalą. Tarp pastatų bus įrengtas vidinis kiemelis su sodu, dekoratyviai apželdinta pavėsine, o tekanti upė atsispindės ant veidrodinės „Green Hall 2“ pastato sienos.

Pastato viduje ir išorėje veiks spartusis internetas, tad čia dirbti bus galima ir natūralios gamtos apsuptyje.

„Siekiame sukurti kūrybišką aplinką, kuri padėtų plėtoti sėkmingą ir pažangų verslą. Todėl ypač didelį dėmesį skiriame bendrosioms erdvėms – aikštelėje, kur bus galima pastatyti 400 automobilių, bus įrengtas neribotas skaičius dviračių saugojimo vietų, taip pat dušo kabinos ir persirengimo patalpos, šalia pastato atsiras ir elektromobilių įkrovimo aikštelė, kurių Vilniuje dar labai trūksta“, – pasakojo SBA koncerno viceprezidentas.

„Green Hall 2“ bus vienas iš vos kelių Lietuvoje esančių verslo centrų, kurio energetinius poreikius 100 proc. patenkins geoterminis šildymas. Po pastato ir aplink jį buvo išgręžta keturiasdešimt iki 100 m gylio gręžinių, suklota apie 7 km geoterminės sistemos vamzdžių. Šaltuoju metų laiku ši sistema teiks visą pastatui reikalingą šilumą, o vasarą geoterminė energija bus naudojama „Green Hall 2“ vėsinimui. Į geoterminio šildymo sistemą investuota apie 0,5 mln. eurų.

Dvigubas fasadas ne tik saugos nuo miesto gaudesio, bet ir leis vasarą sumažinti į patalpas patenkantį karštį, o automatinės žaliuzės reguliuos tiesioginių saulės spindulių intensyvumą. Žiemą ši sistema leis pastatui saugoti šilumą ir naudoti mažiau energijos.

„Šie sprendimai leis žymiai sumažinti nuomininkams komunalinių paslaugų kaštus ir kartu užtikrins pastato tvarumą, nes geoterminis šildymas palieka minimalų CO2 pėdsaką. „Green Hall“ verslo kvartalo koncepcijai tai yra labai svarbu“, – sakė E.Valentinavičius.

Temos: „Green Hall“, Verslo centras, Žalieji pastatai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai