Top Baneris

Gero nežada: būstų nuomotojai tikisi gauti 10 proc. didesnes sumas

2019 liepos 29 d.
buto nuoma
Aruodas.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Didmiesčiuose nuomojamų butų pasiūlos kainos šią vasarą yra didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Remiantis nekilnojamojo turto portalo „Aruodas.lt“ duomenimis, už vieno kambario buto nuomą didžiuosiuose miestuose tektų mokėti apie 200–300 eurų per mėnesį, už dviejų kambarių – apie 400 eurų Kaune ir Klaipėdoje, dar daugiau – sostinėje.

Pasiūlos kainų pokytis

NT portalo statistika atskleidžia, kad šių metų birželio-liepos mėnesiais už buto nuomą Vilniuje tikimasi gauti vidutiniškai 10 proc. didesnę sumą nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Kaune ir Klaipėdoje pokytis mažesnis – per metus butų nuomos pasiūlos kaina padidėjo atitinkamai 5 ir 3 proc.

Birželio-liepos mėnesiais Vilniuje buto nuomos vidutinė siūloma kaina siekė apie 10,3, Kaune – apie 7,7, Klaipėdoje – vidutiniškai 6,5 eurų už kvadratinį metrą. Pernai birželio-liepos mėnesiais siūlomos butų nuomos vidutinės kainos atitinkamai buvo 9,3 eurų už kvadratinį metrą Vilniuje, 7,3 eurų už kvadratinį metrą – Kaune, 6,3 eurų už kvadratinį metrą – Klaipėdoje.

Butų pasiūla ir kainos šiuo metu

Iš didmiesčių vidutinės butų nuomos pasiūlos kainos šiuo metu didžiausios Vilniuje, antroje vietoje – Kaune, trečioje – Klaipėdoje.

Vidutinė 1 kambario buto nuomos pasiūlos kaina Vilniuje šiuo metu siekia 300–330 eurų mėnesiui, 2 kambarių buto – 500–530 eurų per mėnesį. Pasiūlos kaina pateikta, neatsižvelgiant į konkrečią vietą mieste, pastato statybos metus, būsto ypatymus, įrengimą ar kitus parametrus.

Kaune už 1 kambario butą šiuo metu vidutiniškai prašoma 290 eurų per mėnesį, už 2 kambarių butą – 420 eurų. Klaipėdoje už 1 kambario butą tektų mokėti vidutiniškai 200 eurų per mėnesį, už 2 kambarių butą – 380–400 eurų mėnesiui.

Netrūksta ir kambarių nuomos pasiūlymų – tokiais atvejais išnuomojamas visas butas ir ieškoma asmenų, norinčių kartu nuomotis atskirus kambarius, arba nuomojamas kambarys, bute gyvenant ir šeimininkams. Vilniuje ir Klaipėdoje kambarių nuomos pasiūlymų galima rasti maždaug nuo 70 eurų, Kaune – nuo 50 eurų mėnesiui. Vidutinė siūloma kambario nuomos kaina perkopia 100 Eur mėnesiui sumą ir gali būti didesnė.

Aruodas.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video