Top Baneris

Gediminas Urbonas – vandens amžius: priemonės veikti

2013 spalio 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinis Kauno architektūros festivalis – KAFe 2013 ir Architektūros[pokalbių]fondas kviečia į trečiąjį pokalbį Kauno „Žalgirio“ arenos GALA amfiteatre. Kartu su vakaro pašnekovu, garsiu Lietuvos menininku Gediminu Urbonu bus aptariamas galimas tvarios gyvenamosios aplinkos scenarijus mieste prie upės.

Gediminas Urbonas – menininkas ir dėstytojas, kartu su Nomeda Urbonas įkūręs Urbonas Studio – tarpdisciplininę tyrimų programą, kuri ypatingą dėmesį kreipia į viešųjų erdvių regeneraciją. Urbonas Studio tarptautinio pripažinimo sulaukė dėl savo socialiai interaktyvių, tarpdisciplininių projektų. Menininkai nuolat nagrinėja socialinių-politinių-ekonominių veiksnių nulemtus, besivystančių šalių konfliktus ir prieštaras. G. ir N. Urbonas yra Lietuvos nacionalinės premijos laureatai (2007 m. ), Nam June Paik apdovanojimo (2012 m.) nominantai, Venecijos bienalės specialaus prizo už geriausią nacionalinį paviljoną laimėtojai (2007 m.).

Pokalbis skirtas diskusijai apie veiksmų-idėjų scenarijus, akcentuojančius judėjimą link tvariosios gyvenamosios aplinkos ir mažinančius neigiamą industrializacijos poveikį. Atspirties tašku pasirinktas hipotetinis Vandens amžius, o taip pat MIT atlikti savireguliaciją, homeostazę, grįžtamojo ryšio ciklus nagrinėjantys tyrimai. Bus analizuojami ryšiai tarp meno ir technologijų atkreipiant dėmesį į dizainerių ir mokslininkų bendradarbiavimo galimybę, tam kad būtų sukurtos (pagal Kepes) „ekologiškos grįžtamojo ryšio mašinos, skirtos žmogaus-aplinkos santykio problemai spręsti“.

Pokalbis vyks lietuvių kalba, Kauno „Žalgirio“ arenos GALA amfiteatre, pokalbių pradžia 19 val., renginiai nemokami. Pokalbiai filmuojami, video įrašai titruojami lietuviškai arba angliškai ir talpinami www.archfondas.lt

Daugiau apie KAFe: www.kafe2013.lt, www.sa.lt.

Renginio rėmėjai: Kultūros rėmimo fondas, Dangų studija.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video