Top Baneris

„Geberit SuperTube“ – vietą ir laiką taupanti sistema

2019 spalio 28 d.
„Geberit SuperTube“
Pasidalykite straipsniu

Daugiaaukščiuose pastatuose įrengtose nuotekų šalinimo sistemose esantys vėdinimo vamzdžiai paprastai užima daug vietos. Šiai situacijai spręsti buvo sukurta technologija „Geberit SuperTube“ – mažesnio skersmens nuotekų šalinimo sistemos be vėdinimo vamzdžių. Dėl inovatyvios technologijos nuotekų vamzdynų skersmenys yra mažesni, tačiau nuotekų šalinimas yra toks pat efektyvus, o jiems įrengti reikia mažiau vietos ir laiko.

Hidrauliškai optimizuoti

Šios naujos technologijos paslaptis paprasta – tai jungtis „Sovent“ ir dvi srautą optimizuojančios alkūnės („Geberit PE BottomTurn“ ir „Geberit PE BackFlip“). Pastarosios dvi detalės yra 2019 m. naujienos. Jas sujungus sukuriamas vientisas oro srautas, todėl nebereikia jungti papildomų vėdinimo vamzdžių, nes oro srautas stove išlaikomas, net kai kryptis keičiasi 90° kampu. Šis vientisas oro srautas ypač svarbus siekiant sukurti papildomos erdvės ir gerokai supaprastinti nuotekų šalinimo sistemas daugiaaukščiuose pastatuose.

geberit supertube 1

geberit supertube 2

Kaip ši technologija veikia?

Naujoji „Geberit Sovent“ srauto technologija verčia nuotekų vandenį suktis, todėl jis prispaudžiamas prie vamzdžio sienelių ir taip sukuriamas žiedinis srautas bei stabilus oro judėjimas nuotekų stove. Tai padidina nuotekų šalinimo našumą ir kartu išlaikomas mažas vamzdžių skersmuo.

Optimizuoto elemento šalinimo geba yra 30 proc. didesnė nei jo pirmtako. Nepaisant mažo d110 skersmens, nuotekų stovo su atnaujinta jungtimi „Sovent“ našumas yra išties išskirtinis – net 12 litrų per sekundę. Palyginkime: įprastinėje statinių vamzdynų sistemoje, kurios stovo skersmuo yra d160, reikalingas d90 skersmens ventiliacijos vamzdis tokiam pat našumui pasiekti.

Įprastai, pakeitus nuotekų srauto kryptį, oro srauto vientisumas dingsta, todėl reikalingi vėdinimo vamzdžiai. Šiuo atveju du nauji sistemos komponentai – alkūnės „Geberit PE BottomTurn“ ir „Geberit PE BackFlip“ – užtikrina, kad oro srautas liktų vientisas net pasikeitus nuotekų srauto krypčiai, ir taip garantuoja tinkamą vėdinimą – tokį, koks buvo ir anksčiau.

Taupoma erdvė ir darbo laikas

Alkūnėje „Geberit PE BottomTurn“ integruota pertvara nukreipia nuotekų srautą prieš pasikeičiant jų krypčiai. Taip oro srautas išlieka pastovus visoje horizontalaus vamzdyno sistemoje. Horizontalaus vamzdžio gale esanti specialios konstrukcijos alkūnė „Geberit PE BackFlip“ sukuria nuotekų sūkurį, kuris srautą vėl nukreipia prie vamzdyno sienelių, nepertraukdamas vientiso oro srauto.

Vamzdžiai mažesnio skersmens, bet tokie pat galingi
Standartinė nuotekų sistema.

Standartinė nuotekų sistema.

„Geberit SuperTube“ sistema.

„Geberit SuperTube“ sistema.

Atsisakant vėdinimo vamzdžių ir įrengiant daug mažesnio skersmens nuotekų vamzdynus, galima projektuoti mažesnes erdves stovams. Tai ypač aktualu kalbant apie lubas, nes dabar galima sumontuoti iki šešių metrų ilgio vamzdžius be nuolydžio, juos jungiant prie nuotekų stovo. Taigi, pakabinamosios lubos gali būti tvirtinamos itin arti betoninių lubų, o sistemos nuotekų šalinimo našumas išlieka aukštas, kaip jau minėta, iki 12 litrų per sekundę. Dar vienas pranašumas projektuotojams ir montuotojams – sistemos paprastumas.

Taikant technologiją „Geberit SuperTube“, atsisakant vėdinimo vamzdžių ir įrengiant mažesnio skersmens nuotekų šalinimo vamzdžius, sunaudojama mažiau medžiagų bei paspartėja montavimo darbai.

Naujosios technologijos „Geberit SuperTube“ pranašumai:

• daugiau naudingos erdvės pastatuose;
• paprastas projektavimas ir montavimas;
• mažesnio skersmens vamzdžiai;
• nereikalingas ventiliacijos vamzdis;
• horizontalūs vamzdynai – iki 6 metrų ilgio – montuojami be nuolydžio;
• užtikrinamas išskirtinis – net 12 litrų per sekundę – nuotekų šalinimo našumas.

geberit logo

Daugiau informacijos: www.geberit.lt

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video