Top Baneris

„Gaudrės“ augimą nušvietė pasirinkta strategija

2015 vasario 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Apšvietimo sprendimų UAB „Gaudrė“ apyvarta pastaraisiais metais stabiliai augo – po daugiau kaip 20 procentų kasmet. Įmonės direktoriaus Vladislavo Mickevičiaus teigimu, tokius rezultatus atnešė aukštos kvalifikacijos specialistų komanda ir teisingai pasirinkta strategija.

Pernai, palyginti su 2013 m., įmonės apyvarta paaugo 21 proc. – iki beveik 3,5 mln. Eur, o užpernai, palyginti su 2012 m., – 22 proc, nuo 2,4 mln. Eur iki beveik 3 mln. Eur.

„Nuo daugumos kolegų ir konkurentų skiriamės tuo, kad parduodame ne prekes ar paslaugas, bet sprendimus, kurie turi pridėtinę vertę klientui ir teikia jam akivaizdžią naudą, – sakė V. Mickevičius. – Daugumai klientų reikia ne šviestuvų – jiems reikia šviesos. O kiek šviestuvų bus – 5, 10 ar 30, – tai jau kitas klausimas. Iš pradžių išsiaiškiname užsakovo poreikius, o išanalizavę projektą, techninius reikalavimus, apšvietimo paskirtį, dizaino ir kitas subtilybes, pateikiame pasiūlymą – koks sprendimas, įranga gali geriausiai tenkinti kliento šviesos poreikius.“

Įmonės vadovo teigimu, 2014 m. ypač augo LED (šviesos diodų) sprendimų paklausa – jie sudarė daugiau kaip 20 proc. įmonės pardavimo apimčių, nors prieš kelis metus buvo mažai reikšmingi.

„Kadangi Europos ir pasaulio apšvietimo rinkose matome dar aiškesnę LED augimo tendenciją nei Lietuvoje, neabejojame, kad šiemet LED pardavimo dalis dar didės. Prognozuojama, kad apšvietimas su LED šviesos šaltiniais 2020 m. užims apie 70 proc. apšvietimo rinkos, – teigia V. Mickevičius. – Šis apšvietimas, palyginti su šiandien tradiciniais šviesos šaltiniais, pranašesnis ir dėl kelis kartus mažesnių elektros energijos sąnaudų, ir gerokai mažesnių šviestuvų. Šviesos diodai gali padėti sutaupyti iki 80 proc. suvartojamos elektros. Ši technologija, pavyzdžiui, ypač efektyvi apšviečiant gatves – LED šviesos srautas, suprantama, ir elektros suvartojimas gali būti mažinami nakties metu, kai žmonių ir transporto intensyvumas mažesnis.“

Tačiau įmonės direktorius neabejoja, kad tradiciniai šviesos šaltiniai nebus pamiršti ir neišnyks, nes ne visose situacijose LED – tinkamiausias sprendimas. Pvz., sandėlio patalpas su mažesne investicija ir „protingai“ apšviesti galima naudojant aukšto efektyvumo šviestuvus ir T5 liuminescencines lempas.

2014 m. „Gaudrės“ rodiklius augino ir 80 proc. augusi savos produkcijos – šviestuvų – gamyba, todėl įmonė šiemet suplanavo investuoti ir gerokai išplėsti asortimentą bei gamybos padalinį. Šiemet įmonė taip pat planuoja įdiegti ISO 9001 standartą, kuris padės susisteminti, optimizuoti įmonės veiklą, padidins vadybos kokybę ir atvers naujus kelius eksportui.

 

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video