Top Baneris

Gargždų bendruomenės sienas menininkai papuošė naujais piešiniais

2019 gruodžio 4 d.
Gargždai
Nuotraukos: Sandra Mažeikė
Pasidalykite straipsniu

Kūrybinė studija „Gyva grafika“ įgyvendino Gargždų miesto bendruomenės projektą „Žaidžiantys“. Kūrėjai šiame mieste išpiešė dvi sienas. Ant Klaipėdos g. 6 namo buvo pavaizduotas berniukas su berete ir Gargždų apylinkėse pastebimas paukštis Tulžys, o kitoje gatvės pusėje – atsikartojantis šio paukščio siluetas lietuvių liaudies motyvų grafikos fone.

Šiuos gyvybės medžio karpinio motyvus sukūrė dailininkė Dalia Stalauskienė. Kūrybinė komanda nusprendė šioje dalyje palikti seno fasado fragmentus.

„Buvome maloniai nustebę Gargždų bendruomenės puiku organizuotumu, šiltu priėmimu ir pastoviu rūpesčiu visą piešimo laikotarpį.

Manome, jog gatvės menui instrukcijų nereikia, kiekvienas praeivis vis tiek supras kiek savaip ir interpretuos piešinį, ras jame vis naujų prasmių. Visgi, smalsumui patenkinti trumpai aprašome kūrinius.

Supanti aplinka padiktavo spalvas, o bendraujant kartu su bendruomene gimė ir idėjos. Iš esmės tai pozityvo akcentas mieste. Vaikas – tai augimo simbolis; retro apranga sumaišyta su šiuolaikine – atspindi įvairią supančią architektūrą, istorijos tėkmę; paukštis – Tulžys, pripažintas gražiausiu Lietuvos paukščiu ir gyvenantis Gargždų kaimynystėje. Panašu, jog berniukui įdomiau stebėti šį paukštį gyvai nei telefono ekrane!“, – rašoma „Gyvos grafikos“ pranešime.

Prie projekto taip pat prisidėjo Tadas Šimkus, Marius Skrupskis, Edvinas Laucius.

gargzdai 3

Nuotraukos: Sandra Mažeikė

gargzdai 4

Nuotraukos: Sandra Mažeikė


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video