Top Baneris

Fotografijose – kaimų sodybų interjerai

2017 sausio 17 d.
Arūno Baltėno nuotr.
Arūno Baltėno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sausio 17-ąją 17.30 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus Archeologijos ekspozicijoje (Arsenalo g. 3, Vilnius) vyko Arūno Baltėno senų interjerų fotografijos albumo „Namų tyloj“ pristatymas. Nuotraukas, nufotografuotas Lietuvos ir lietuviškos Gervėčių salos Baltarusijoje kaimuose ir miesteliuose vienija jaukumas ir šiluma, persmelkianti visus buities daiktus, šviesa, paprastą kasdienybę paverčianti iškalbingu gyvenimo paveikslu. Tie vaizdai tarsi liudija, kad visą amžių galima nugyventi kukliai, paprastai, dorai. Ir laimingai.

Fotografo žvilgsnis išsiskiria ypatinga pagarba žmogui, jo ramiam, paprastam, bet drauge unikaliam gyvenimui. Nuotraukoms svetimas patosas, deklaratyvumas, jos nelyg atsvara kritiškam, nihilistiniam požiūriui į paprastą mūsų amžininką.

Kaip teigia fotografas, sodybų šeimininkų aplinka pasako daugiau nei galėtų pasakyti žodžiai. Viskas, ką lietė jų rankos, net paprasčiausi apyvokos daiktai, skleidžia šilumą ir santūrumą. Tikėjimas pačiu gyvenimu, jo grožiu, jo išmintimi duoda jiems stiprybės tą gyvenimą branginti, kad ir koks nelengvas jis būtų, ir tausoti viską, kas juos supa.

Pristatyme dalyvaus leidėjas Raimondas Paknys, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis, dr. Agnė Narušytė, fotografas Arūnas Baltėnas. Renginį ves kultūros projektų vadovė Eglė Deltuvaitė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video