Top Baneris

Festivalyje „Vilnius Street Art“ – pokalbis apie Stoties rajono potencialą

2015 rugpjūčio 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugpjūčio 27-ąją vykusiame festivalio „Vilnius Street Art“ pokalbių programos renginyje „Kuo atgimsta Stoties rajonas?“ pokalbio dalyviai lyg susitarę tvirtino, jog kalbėti apie Stoties rajono patrauklumą kol kas dar turime atsargiai – dirbtinai sukėlę burbulą nekilnojamojo turto rinkoje, užkirstume kelią kūrybingiems ir drąsiems jauniems žmonėms atrasti savo vietą mieste.

Diskusijos dalyvių nuomone, Stoties rajonui šiuo metu reikia ne stambaus verslo investicijų, o bendruomenės susivienijimo ir savarankiško gerovės kūrimo. Pokalbyje dalyvavo architektas, muzikantas Algirdas Kaušpėdas, savo biurą įkūręs Stoties rajone, vienas baro „Bukowski“ įkūrėjų Ronaldas Šmitas, BBQ baro „Keulė rūkė“ įkūrėjas Dominykas Čečkauskas, vienas baro „Dėvėti“ šeimininkų Dmitrijus Petrauskas ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius. Pokalbiu taip pat susidomėjo ir savo mintis išsakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius bei jo komanda, Senamiesčio bendruomenės nariai ir aktyvūs bei pilietiškai nusiteikę Stoties rajono gyventojai.

„Šiuo metu Stoties rajone vyksta tai, ką jau ne kartą esame matę kituose pasaulio miestuose – čia keliasi jauni, drąsūs ir inovatyvių idėjų turintys žmonės, ieškantys pigesnės alternatyvos brangiam ir kiek nuobodžiam senamiesčiui. Į tokius rajonus kaip mūsų Stotis jie ateina ne dėl to, kad čia jau yra gera gyventi, o veikiau dėl kūrybinės laisvės ir galimybių pasireikšti. Tačiau turime būti labai atsargūs ir neišpūsti burbulo iš Stoties rajono, kad nesukiltų nekilnojamojo turto kainos – taip sustabdysime jaunų ir įdomių idėjų atėjimą į rajoną“, – teigia „Bukowski“ įkūrėjas Ronaldas Šmitas.

LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius taip pat pridėjo, jog yra dar viena priežastis, kodėl stabdyti jaunų žmonių kėlimosi į Stoties rajoną nereikėtų – remiantis Olandijos patirtimi, kuri daugeliu aspektų yra panaši į dabar Lietuvoje vykstančius procesus, inovatyvūs verslai ir įvairios iniciatyvos į anksčiau pavojingais laikytus rajonus pritraukia didelį žmonių srautą, kuris natūraliai didina rajono saugumą.

Vieną geriausių tokio poveikio pavyzdžių pateikė BBQ baro „Keulė rūkė“ įkūrėjas Dominykas Čečkauskas. Jis papasakojo apie sunkumus, su kuriais susidūrė tik pradėjęs verslą – baimindamasis Pylimo gatvės pabaigoje didesnio nusikaltimų kiekio, savo iniciatyva prie „Keulė Rūkė“ pastato esantį skverelį sutvarkė taip, kad ten nebesilankytų prostitucijos paslaugas perkantys asmenys, asocialūs rajono gyventojai – nuo priklausomybių kenčiantys žmonės. Pasak Dominyko, geriausia kaita Stoties rajonui – privačios čia verslus kuriančių ar gyvenančių asmenų iniciatyvos.

Paklaustas, ar nesibijo augančios konkurencijos rajone, baro „Dėvėti“ šeimininkas Dmitrijus Petrauskas tikino, kad visiškai priešingai – jis laukiantis, kol Stoties rajone atsikels dar daugiau žmonių srautą pritraukiančių verslų, kuriuos jis laiko ne konkurentais, o bendraminčiais, gerinančiais rajono reputaciją ir didinančiais saugumą. Pasak Dmitrijaus, šiai vietai dar labai trūksta socialinių iniciatyvų bei erdvių jauniems, savų lėšų neturintiems menininkams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video