Ukmergės ir Varėnos viešosios infrastruktūros plėtros ir atnaujinimo projektams įgyvendinti skirta Europos Sąjungos (ES) parama.
Dar sovietmečiu įrengta Varėnos miesto centrinės dalies infrastruktūra šiandien yra prastos būklės ir visiškai neatitinka bendruomenės poreikių. Dėl šios priežasties teritorija neišnaudojama bendruomeninėms, laisvalaikio bei poilsio reikmėms, neatitinka verslo poreikių.
Įgyvendinant Varėnos rajono savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Varėnos miesto centrinės dalies modernizavimas ir pritaikymas visuomenės poreikiams (I etapas)“, bus modernizuotos dvi centrinės miesto gatvės bei jų prieigos: atsižvelgus į bendruomenės poreikius pakeistas visos teritorijos suplanavimas ir funkcionalumas, pakeistos arba naujai įrengtos dangos, sutvarkyti bei naujai įrengti želdiniai, inžineriniai tinklai, apšvietimas, mažosios architektūros elementai, skelbimų ir žaidimų infrastruktūra.
Tikimasi, kad šios miesto teritorijos sutvarkymas paskatins Varėnos miesto ir rajono gyventojų užimtumą, sukurs palankesnes sąlygas naujoms įmonėms steigtis ir esamoms plėstis, pritrauks investicijų, paskatins naujų darbo vietų kūrimą.
Minėto projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 1,44 mln. eurų, iš kurių bemaž 1,29 mln. eurų – Europos Sąjungos fondų lėšos.
Patrauklumo stokoja ir viena svarbiausių Ukmergės miesto viešųjų erdvių – miesto centre esantis piliakalnis. Jis neatitinka bendruomenės poreikių, nėra pritaikytas jos veiklai, viešųjų paslaugų teikimui.
Įgyvendinant Ukmergės rajono savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Ukmergės miesto piliakalnio teritorijos su prieigomis sutvarkymas“, bus įrengtas takas į piliakalnį, laiptai į Vytauto gatvę, sutvarkytos palei piliakalnį tekančio upelio pakrantės, įrengtas tiltas per upelį, suformuota vieta skulptūrų parkui palei kairįjį upelio krantą, įrengtas piliakalnio apšvietimas, sutvarkyti želdiniai, įrengti mažosios architektūros elementai.
Tikimasi, kad atnaujinus piliakalnį ir jo prieigas, ne tik atsiras patraukli poilsio ir laisvalaikio erdvė miesto gyventojams bei svečiams, bet pagerės miesto įvaizdis, padidės investicinis patrauklumas. Piliakalnis ir jo prieigos taps tinkamos laisvalaikiui leisti, vietos gyventojų poilsiui ir rekreacijai organizuoti, didesniam vietos verslininkų ekonominiam aktyvumui.
Šio projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 321 tūkst. eurų, iš kurių bemaž 288 tūkst. eurų – ES fondų lėšos.
Abu minėti projektai įgyvendinami pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamą 2014– 2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“. Šiai priemonei finansuoti iš viso skirta iki 107 mln. eurų, iš kurių apie 99 mln. eurų – ES fondų lėšos.
Nacionalinę regioninę politiką įgyvendinančius projektus pagal minėtą priemonę vykdo 23 vidutinio dydžio Lietuvos miestai.