Top Baneris

EASA architektūrinės dirbtuvės grįžta į Nidą

2020 liepos 17 d.
IMG 20200715 150054 679
Autorius: Povilas Vincentas Jankūnas
Pasidalykite straipsniu

Po ketverių metų EASA (Europos architektūros studentų asamblėja) grįžta į Nidą permąstyti po renginio paliktų materialių ir nematerialių pėdsakų bei paspėlioti, koks likimas jų laukia ateityje. Jau šį savaitgalį vyksiančio nacionalinio EASA: Aftermath susitikimo metu vyks kūrybinės dirbtuvės (In)sensitive EASAscapes, analizuojančios EASA Not yet decided 2016 poveikį, bei Aftermath simpoziumas, skirtas aptarti įprastas architektūros profesijos ribas peržengiančias erdvines praktikas, nagrinėjančias miško architektūrinius sąryšius antropoceno kontekstuose. Vieši renginiai vyks Nidos meno kolonijoje, tačiau juose sudalyvauti bus galima ir nuotoliniu būdu – jie bus transliuojami Zoom platformoje ir EASA Lithuania Facebook puslapyje.

(In)sensitive EASAscapes

Po 2016 metais vykusio EASA renginio Nidoje liko įvairiausių struktūrų, subtiliai papildančių šį nuostabų gamtos kampelį. „Highlight” apžvalgos bokštas, pirtis ant jūros kranto, mediniai paviljonai kopose ir gausybė kitų unikalių projektų pamažu keičiasi, griūna ir grimzta į užmarštį. Veikiami sūraus jūros oro ar lankytojų rankų jie nyksta kartu su savo kūrimo ir gyvavimo istorijomis. Tokia vietinių, lankytojų ir renginio dalyvių apatija gali palaipsniui nuvesti iki atminties bei unikalaus vietos identiteto praradimo. Šių aplinkybių ir nostalgijos paskatinti jaunieji architektai Povilas Vincentas Jankūnas bei Ignas Čeponis liepos 18 dieną kuruos dirbtuves, kurių metu bus išbandomas kūrybinės dokumentacijos metodas, neleisiantis šioms struktūroms bei istorijoms išnykti ir iškelsiantis jas į dienos šviesą. Dirbtuvių-ekskursijos metu bus aplankomos įvairios vietos, erdvės bei idėjos, kurios vis dar gyvos Nidoje ar 2016 metų renginio dalyvių atmintyje. Dirbtuvių atradimais bus dalinamasi viešai, internete ir parodose.

Kūrybinės dirbtuvės vyks trimis etapais:

  1. EKSKURSIJA / 10:00—14:00 / Pradžios taškas – Nidos meno kolonija. Iš ten ekskursija pajudės į kelionę aplink Nidą, kurios metu bus išgirstos EASA 2016 dalyvių istorijos bei dokumentuojami įspūdžiai. Detalų ekskursijos planą galima patyrinėti čia: tinyurl.com/ycnnevl4
  2. DIRBTUVĖS / 16:00—20:00 / Po ekskursijos ir pietų grįžus į Nidos meno koloniją vyks antroji dirbtuvių dalis, kuri prasidės nuo keleto mažos apimties dirbtuvių, atkartojančių principus, atrastus EASA 2016 metu. Bus išgirstos keletas papildomų istorijų iš renginio dalyvių ir organizatorių. Popietines dirbtuvės užsibaigs ekskursijos įspūdžių paruošimu galutiniam pristatymui internete.
  3. PRISTATYMAS / 20:00—22:00 / Nidos meno kolonijoje ir virtualiais kanalais tarptautinei EASA bendruomenei bei visiems susidomėjusiems bus pristatyti dirbtuvių rezultatai. Tiesioginę transliaciją bus galima stebėti “EASA Lithuania” Facebook paskyroje arba Zoom platformoje: https://liedm.zoom.us/j/99395982362 Daugiau informacijos apie dirbtuves: insensitive-townscapes.tumblr.com Sekite mus: www.instagram.com/in.sensitive.townscapes/

HOW TO

Aftermath

Angliškas žodis aftermath reiškia ne vien po reikšmingo įvykio esančias pasekmes, antroji žodžio prasmė – nauja  žolė, atauganti po šienavimo  ar tik nuėmus derlių. Taigi antroji nacionalinio susitikimo dalis bus skirta aptarti naujas erdvines praktikas besiskleidžiančias mums dar neįprastuose kontekstuose.

Nidos meno kolonijoje sekmadienį, 13 valandą, prasidėsiančio simpoziumo metu bus leidžiamasi tyrinėti miškus bei jų ekosistemas – teritorijas, į kurias architektai dažniausiai užklysta tik po darbų. Žiūrėdami iš trijų skirtingų perspektyvų dalyviai gilinsis į erdvinius ir tarpusavio santykius atsirandančius įvairiuose miško masteliuose – nuo molekulinės augalų tektonikos iki kraštovaizdžio kaip ekosistemos infrastruktūros.

Dalyviai:

Architektė Aistė Ambrazevičiūtė pristatys savo eksperimentines architektūrines paieškas, įkvėptas augalų struktūrinės tektonikos ir augimo dinamikos.

Filosofas Mantas Davidavičius papasakos apie tyrimą, kuriame nagrinėjo Białowieża girios aplinkosaugos klausimus per ekosofijos ir eko-ideologijos prizmes.

Tyrėja Jurga Daubaraitė bei architektas Jonas Žukauskas supažindins su savo projektu Sudėtinės miško dalys, kuriame siūlo mišką suvokti kaip visuomeniniu susitarimu formuojamą infrastruktūrą.

Po kiekvieno pristatymo simpoziumo kuratorius Martynas Germanavičius moderuos klausimų atsakymų sesiją. Visą renginį bus galima stebėti ir virtualiai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video