Top Baneris

EASA 2016: prasidėjo dalyvių registracija (papildyta)

2016 kovo 8 d.
Pasidalykite straipsniu

Šią vasarą – liepos 22–rugpjūčio 7 dienomis – Nidoje pirmąkart rinksis keli šimtai architektūros studentų iš visos Europos. Jie dalyvaus Europos architektūros studentų asamblėjoje (EASA). Šių metų tema – „Not yet decided“ (liet. „Nenuspręsta, nenutarta“). Planuojama, kad architektūros studentai ir jaunieji architektai kūrybinėse dirbtuvėse įgyvendins apie 30 projektų.

Renginio organizatoriai jau paskelbė dalyvių atranką (registracijos forma). Paraiškas galima teikti iki balandžio 4 dienos.

Pasiruošimas asamblėjai vyksta nuo praėjusių metų. 35 būsimieji kūrybinių dirbtuvių vadovai Neringoje apsilankė dar rudenį. Jiems labiausiai įsiminė Nidos pamarys ties UNESCO ženklu. Ši vieta bei teritorija aplink Parnidžio kopą sulaukė daugiausia kūrybinių dirbtuvių vadovų pasiūlymų. Viso jų – kone 100, Neringos bendruomenei pristatyta 23 geriausi.

Architektų siūlymai įvairūs – nuo sudėtingų konstrukcijų iki kilnojamųjų baldų laužavietei. Pavyzdžiui, kūrybinių dirbtuvių vadovai iš Suomijos pasiūlė sukurti kilnojamąją sauną, kuri vėliau būtų padovanota Neringos bendruomenei. Italai – Nidoje iš augalų suformuoti labirintą. Tarp vizijų – ir laiptai į kopas, muzikuojančios konstrukcijos, kokoną primenančios sūpuoklės, kilojamoji scena, apžvalgos bokštelis, konstrukcija žvaigždėms stebėti ir t. t.

Anot EASA organizatorių, Neringos savivaldybei ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai idėjos pristatytos, norint išsiaiškinti, ar jos reikalingos, taip pat – ar atitinka galiojančius teritorijų planavimo dokumentus ir pan.

ZY3H3987

Parnidžio kopa

Organizatoriai žada, kad renginiu bus siekiama ne tik įkvėpti gyvybės ir sukurti realių objektų Nidoje, spręsti miesto problemas, bet ir suvienyti architektūros bendruomenę, mokyklas, architektus, architektūros studentus, institucijas bei įmones.

Nuo 1981 metų EASA kasmet vyksta vis kitame Europos mieste. Renginio vieta ir tema nustatoma konkurso būdu. 2014 metais EASA vyko Veliko Tarnovo mieste Bulgarijoje (tema „Symbiosis“, liet. „Simbiozė“), 2015 metais EASA vyko Valetoje, Maltoje (tema „Links“, liet. „Ryšiai“).

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos architektų sąjunga, VGTU Architektūros fakultetu, KTU Architektūros ir Statybos fakultetu, VDA Architektūros katedra, viešąja įstaiga Architektūros fondu, Neringos miesto savivaldybe, Kuršių nerijos nacionaliniu parku, Kultūros ministerija, Nidos meno kolonija ir kitomis institucijomis bei rėmėjais.

Daugiau apie EASA: wikipedia.org
Socialiniame tinkle „Facebook“: EASALithuania


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video